Hospodaření Williamsu se zlepšuje

Williamsu se v posledních dvou letech na trati dařilo. Dvě třetí místa v Poháru konstruktérů jsou jedním z důvodů zlepšující se finanční situace.
Hospodaření Williamsu se zlepšuje

Podíl z komerčních práv se vyplácí zpětně, takže třetí místo v roce 2014 se do hospodaření týmu a příjmů celé skupiny promítlo až vloni.

V roce 2014 vygenerovala formule 1 Williamsu příjmy ve výši 70,2 milionů liber a ztráta byla 31,5 milionů. Vloni byl obrat 101,5 milionů liber a zisk 0,2 milionů.

Zatímco v roce 2014 skončila celá skupina Williams ve ztrátě 37 milionů liber, vloni to bylo 3,3 milionů a firma se tak vrací pomalu k zisku.

„Naše finanční výsledky roku 2015 představují zlepšení se silným růstem tržeb a pozitivním cash flow,“ říká výkonný ředitel skupiny Mike O'Driscoll.

„V posledních dvou letech jsme kompletně restrukturalizovali naše podnikání a naše výsledky odrážejí výrazný pokrok a to z finančně i provozně.“

Kolik si týmy vydělaly za rok 2015?

Kolik si týmy vydělaly za rok 2015?

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Foto a video: Coulthard předvedl vůz F1 v Ománu

24. ledna | 17. února bychom mohli vidět nové zbarvení Williamsu. Vůz až v den testů... podobně by na tom mohl být Haas. Oficiálně to ale potvrzeno nebylo.
23. ledna | Red Bull prodloužil spolupráci se společností ExxonMobil jako dodavatelem paliv, maziv a technologickým partnerem.
22. ledna | Formule 1 potvrdila, že Drive to Survive bude na Netflixu 28. února.
22. ledna | Racing Point představí svůj vůz 17. února.