Hornerovi se nelíbí postup Wolffa, který veřejně griluje svůj tým

Wolff po závodě v Baku neskrýval zklamání, když naznačil, že výkony Mercedesu jsou „nepřijatelné“, pokud chce bojovat o titul s Red Bullem.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Hornerovi se nelíbí postup Wolffa, který veřejně griluje svůj tým | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Toto Wolff naznačil, že tým z Brackley podává nedostatečné výkony a že se všichni v týmu, včetně jeho samotného, musí zlepšit. 

„Není to jen incident na konci, který nás frustruje,“ řekl Wolff. „Je to celkově o nesplnění našich vlastních očekávání. Jsme v tom všichni dohromady: Lewis, inženýři, já, všichni v týmu."

Na Wolffova slova reagoval Christian Horner. Jde tak o další díl mediální přestřelky mezi oběma šéfy týmů. Horner nejdříve reagoval na diskuse okolo ohebných zadních křídel, když řekl, že být na místě Wolffa, tak drží jazyk za zuby – reagoval tak na údajně ohebné přední křídlo Mercedesu. Wolff zase Hornera označil za „mluvku“.

V novém díle přestřelky si Horner všímá veřejné kritiky týmu ze strany Wolffa. 

„Tento víkend se hodně mluvilo o Totových komentářích,“ řekl Horner, kterého cituje Motorsport.com. „Nikdy se nebojí takhle veřejně grilovat svůj tým, s čímž nesouhlasím. Ale to je jeho právo.“

Měl Bottas podíl na zpackané zastávce? Tvrzení Wolffa Fina překvapilo

Měl Bottas podíl na zpackané zastávce? Tvrzení Wolffa Fina překvapilo

Podle Hornera budou v souboji o titul rozhodující vnější faktory – jako třeba defekt, který postihl Verstappena.

„Je to jako na houpačce. Max mohl z víkendu odjet s nejrychlejším kolem a připsat si o 10 nebo 11 bodů více do šampionátu, kdyby dojel tam, kde jel pět kol před koncem. Mohl navýšit náskok na 15 bodů.“

„Pořád je o čtyři napřed, ale v jednu chvíli to vypadalo, že by mohl 21 bodů ztrácet, kdyby Lewis ukořistil vítězství. Takže je to jako na houpačce a myslím, že dokud je výkonnost vozů tak blízko u sebe, tak tomu tak bude po celý šampionát. Proto je tak vzrušující být jeho součástí. Všechny v týmu to motivuje na úplně novou úroveň energie.“

Další článek: Nový pohled na incidenty, zákulisí, souboje. GP Ázerbájdžánu 2021 objektivem Jiřího Křenka

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.