Hornerovi jsem neradil, aby odstoupil z pozice šéfa týmu Red Bull, uvedl Ecclestone

Hornerovi jsem neradil, aby odstoupil z pozice šéfa týmu Red Bull, uvedl Ecclestone

Bývalý boss F1 Bernie Ecclestone se ohradil proti tvrzením, podle kterých měl Christianovi Hornerovi poradit, aby sám odstoupil z pozice šéfa Red Bullu.

Minulý týden nizozemský deník De Telegraaf informoval o tom, že centrála společnosti Red Bull zahájila vyšetřování, které se týká údajně nevhodného chování šéfa týmu Red Bull Racing Christiana Hornera.

Rakouská firma následně interní vyšetřování potvrdila a zároveň uvedla, že celou kauzu bere velmi vážně.

Ačkoliv zatím žádné výsledky související se šetřením nejsou známy, objevily se v posledních dnech různé spekulace.

Některé z nich dokonce hovořily o tom, že bývalý šéf F1 Bernie Ecclestone, který měl vždy s Hornerem dobré vztahy, údajně britskému manažerovi doporučil, aby se dobrovolně vzdal své pozice.

Ve středu nicméně tyto zprávy Ecclestone rázně popřel, když na sociálních sítích uvedl následující:

„Zprávy v médiích, že jsem vyzýval nebo navrhoval, aby Christian Horner odstoupil ze své funkce v Red Bullu, jsou zcela NEPRAVDIVÉ.“

Stejný příspěvek na svém profilu sdílela i jeho žena Fabiana, která je zároveň viceprezidentkou FIA pro sport.

Ke kauze se vyjádřil i Marko

K probíhajícímu vyšetřování Hornera se po dnech mlčení krátce vyjádřil také konzultant Red Bullu pro motorsport Helmut Marko.

„Dokud bude probíhat vyšetřování nebo nebude mít žádný výsledek, nic ode mě neuslyšíte. Kauza stále probíhá. Doufám, že to brzy vyřešíme. Náš vůz je naštěstí připraven a jsme dobře připraveni na start sezony,“ uvedl Rakušan pro web zpravodajské televize OE24.

Doporučujeme

Články odjinud