Hornerovi je jedno, co si o něm kdo myslí

Ve F1 jsou asi nejvíce vidět jezdci, což v sobě nese v éře sociálních sítí řadu problémů. Hned za jezdci jsou šéfové týmů...
Foto: Getty Images / Dan Mullan
Hornerovi je jedno, co si o něm kdo myslí | Foto: Getty Images / Dan Mullan

Pod vedením Christiana Hornera se z Red Bullu stal mnohonásobný mistr světa. Vloni tým zíkal po několikaleté odmlce další titul mezi jezdci a letos směřuje k titulům v obou šampionátech.

Horner se proslavil také mediálními přestřelkami se svým protějškem u Mercedesu. Horner se srovnává se Sirem Alexem Fergusonem, který byl manažerem Manchesteru United více než dvě a půl desetiletí a nikdy nezměnil způsob, jakým vedl svá jednání nebo vystupoval na veřejnosti.

„Pokud vám to vadí, neměli byste tu práci dělat,“ řekl Horner pro Sky Sports. „Mým úkolem je dělat to nejlepší, co mohu, pro tým a lidi, které reprezentuji. Když se podívám na někoho, jako je Sir Alex Ferguson, pochybuji, že by si někdy dělal starosti s tím, jak ho vnímají ostatní manažeři nebo lidé ve sportu.“

Na druhou stranu Horner zdůrazňuje, že jako šéf týmu musí intenzivně pracovat, a to jak po sportovní, tak po obchodní stránce. Kromě politických jednání s FIA musí jednat s různými sponzory.

„Mou prioritou je co nejlépe reprezentovat tým. Ať už jde o propagaci, jednání s FIA, vyjednávání se sponzory nebo rozhovory s novináři. Tyto situace musíme zvládnout pomocí všech nástrojů, které máme k dispozici.“

Další článek: Ralf Schumacher se zastává Piastriho. Podle něj nic špatného neudělal

Témata článku: ,

Aktuality

5. října | Podle MotorsportWeek představí Ferrari svůj hypercar pro Le Mans oficiálně 30. října v Imole během tradiční akcie Ferrari Finali Mondiali. Vůz by měl mít název F255. 
5. října | 30. narozeniny dnes slaví Kevin Magnussen. 
5. října | Podle dvou zdrojů BBC je velmi nepravděpodobné, že se tento týden dozvíme něco o rozp. stropech za rok 2021. Jiní říkají, že neslyšeli nic o dalším zpoždění. Dopoledne FIA uvedla, že dnes poskytne aktualizace ohledně harmonogramů procesu dodržování finančních předpisů. 
5. října | Jost Capito potvrdil, že na seznamu jezdců, které Williams zvažuje pro příští rok, je také Mick Schumacher. 

GP Japonska 2022

Pátek 7. října 2022
1. trénink Alonso
2. trénink 08.00–09.30
Sobota 8. října 2022
3. trénink 05.00–06.00
Kvalifikace 08.00–09.00
Neděle 9. října 2022
Závod 07.00