Horner: ztrácíme 75 koní

Christian Horner vyčíslil ztrátu pohonných jednotek Renault na ty od Mercedesu.
Horner: ztrácíme 75 koní

„Náš motor má o 75 koní méně než Mercedes,“ řekl Horner pro italský Autosprint. „Když se podíváte na rychlost v zatáčkách, jsme vždy nejlepší. Bohužel nemáme výkon, který potřebujeme. Když ztrácíte 75 koní, nezáleží na tom, co ještě máte. A co se s tím dá dělat? Nic.“

Horner je jedním z nejhlasitějších kritiků nových pohonných jednotek. Vadí mu nejen vysoké náklady, ale také to, že je omezen vývoj. Když dominoval Red Bull, byla podle Hornera šance ho dohnat. U Mercedesu to ale tak snadné nebude.

„V posledních několika letech došlo ke změnám pravidel, které se nás pokoušely zpomalit. Ať už to byl zákaz foukání difuzorů, dvojitých difuzorů, flexibilních částí nebo mapování motoru. Mantinely se vždy měnily. Motor je zmrazený nedotknutelný prvek, takže bude obtížné stáhnout ztrátu na soupeře,“ řekl před časem Horner.   

Další článek: Čandhok: Inspirujme se jednoduchou krásou vozů z 90. let

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.