Horner: Webber by chtěl v posledním závodě vítězství, ale ne darované

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner připomněl, že oba jeho piloti budou mít v Brazílii o co bojovat, proto od nich nelze očekávat žádné vzájemné ústupky.
Horner: Webber by chtěl v posledním závodě vítězství, ale ne darované

Webber pojede v Interlagosu svůj poslední závod formule 1 a Red Bull mu vytyčil jasný cíl.

"I když jsme šampionát vyhráli v Indii, jedeme naplno, a jak jsem vždy říkal, budeme v tom pokračovat až do šachovnicové vlajky nadcházející víkend v Brazílii," řekl Horner.

"Cílem je teď dostat Marka na třetí místo v poháru jezdců a zakončit sezónu stylově. Nikomu neschází motivace, ani nikdo nespí na vavřínech."

Australan letos nevyhrál ani jednu Grand Prix a ideálně by se chtěl rozloučit vítězstvím, ale Horner upozornil, že mu ho Vettel nedaruje.

"Mark by nechtěl vítězství dostat jako dárek. Bylo by pro něj skvělé vyhrát svůj poslední závod, to by byl panečku závěr, ale Sebastian pojede také pro ten rekord. Jako obvykle to bude přímý souboj mezi nimi."

Vettel má totiž rozjetou rekordní šňůru výher v řadě, doposud získal osm vítězství za sebou a v Brazílii může přidat deváté.

Další článek: GP USA 2013 - Co v tiskových materiálech nebylo

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10