Horner vyzdvihuje úspěch Red Bull, který v Japonsku pošesté získal Pohár konstruktérů | Foto: Getty Images / Clive Mason

Foto: Getty Images / Clive Mason

Horner vyzdvihuje úspěch Red Bull, který v Japonsku pošesté získal Pohár konstruktérů

Tým Red Bull obhájil ve formuli 1 titul v Poháru konstruktérů, který mu 13. vítězstvím v letošní sezóně zajistil ve Velké ceně Japonska Max Verstappen. Celkově se tým z Milton Keynes raduje z triumfu v týmové soutěži po šesté.

Verstappen dominantním způsobem vyhrál na Suzuce a získal pro Red Bull, který zatím až na minulý závod v Singapuru vyhrál všechny letošní velké ceny, šestý titul v Poháru konstruktérů v historii týmu.

„Byl to pro nás ten nejúžasnější závod, nejúžasnější rok, a to všechno díky všem těmto mužům a ženám tady a v továrně v Milton Keynes,“ řekl šéf týmu Christian Horner.

„Pro všechny naše partnery je to odměna za neuvěřitelné úsilí každého, kdo má svůj podíl na dosažení výsledků, které jsme získali.

„(Honda) pro nás je skvělým partnerem a je velmi vhodné vyhrát tento titul tady s Hondou před všemi zdejšími fanoušky. Podpora, kterou jsme měli po celý víkend, byla neuvěřitelná,“ dodal Horner.

Doporučujeme

Články odjinud