Horner: Vettel získává ztracenou jistotu zpět

Šéf týmu Red Bull Christian Horner se domnívá, že Sebastian Vettel svým výkonem ve Velké ceně Španělska dokázal, že se dostává letošnímu RB10 na kobylku a získává tak zpět jistotu, která mu chyběla v úvodu sezóny.
Horner: Vettel získává ztracenou jistotu zpět

Vettelův víkend v Barceloně přitom nezačal dobře, elektrický problém jej připravil o oba páteční tréninky. V sobotní kvalifikaci jej zase zradila převodovka a penalizace odsunula až na patnácté místo na roštu.

Čtyřnásobný mistr světa však v závodě předvedl fantastickou stíhací jízdu a probil se na čtvrté místo v cíli. Podle Hornera tím prokázal, že je pomalu zpátky ve svém živlu, díky čemuž byl v loňské sezóně neporazitelný.

„Sebastian, a nejde jen o Marka (Webbera), ale v porovnání s celým polem, byl jednoznačně o krok napřed,” řekl Horner. „Jeho sebevědomí bylo vysoké a on byl ve svém živlu a to jste pak schopni chodit po vodě. Cítil svoje auto, všechno mu vycházelo a to je to, co teď hledal u RB10.

Vettel: Tohle byla větší zábava než pouštět ostatní před sebe

Vettel: Tohle byla větší zábava než pouštět ostatní před sebe

Myslím, že v závodě to bylo vidět v té jeho stíhací jízdě, zajel nejrychlejší kolo a způsob, jakým porazil obě ferrari, zdálo se, že už je zase zpátky. Seb podal vynikající výkon, opravdu se do toho opřel.

Předjížděl prakticky všude s výjimkou tradičního místa na konci rovinky. Dostal maximum ze své strategie, věděl, že musí a já si pomyslel, že jede fantasticky.”

Další článek: Zvuk formulí se měnit zřejmě nebude (+Anketa)

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10