Horner: Vettel získává ztracenou jistotu zpět

Šéf týmu Red Bull Christian Horner se domnívá, že Sebastian Vettel svým výkonem ve Velké ceně Španělska dokázal, že se dostává letošnímu RB10 na kobylku a získává tak zpět jistotu, která mu chyběla v úvodu sezóny.
Horner: Vettel získává ztracenou jistotu zpět

Vettelův víkend v Barceloně přitom nezačal dobře, elektrický problém jej připravil o oba páteční tréninky. V sobotní kvalifikaci jej zase zradila převodovka a penalizace odsunula až na patnácté místo na roštu.

Čtyřnásobný mistr světa však v závodě předvedl fantastickou stíhací jízdu a probil se na čtvrté místo v cíli. Podle Hornera tím prokázal, že je pomalu zpátky ve svém živlu, díky čemuž byl v loňské sezóně neporazitelný.

„Sebastian, a nejde jen o Marka (Webbera), ale v porovnání s celým polem, byl jednoznačně o krok napřed,” řekl Horner. „Jeho sebevědomí bylo vysoké a on byl ve svém živlu a to jste pak schopni chodit po vodě. Cítil svoje auto, všechno mu vycházelo a to je to, co teď hledal u RB10.

Vettel: Tohle byla větší zábava než pouštět ostatní před sebe

Vettel: Tohle byla větší zábava než pouštět ostatní před sebe

Myslím, že v závodě to bylo vidět v té jeho stíhací jízdě, zajel nejrychlejší kolo a způsob, jakým porazil obě ferrari, zdálo se, že už je zase zpátky. Seb podal vynikající výkon, opravdu se do toho opřel.

Předjížděl prakticky všude s výjimkou tradičního místa na konci rovinky. Dostal maximum ze své strategie, věděl, že musí a já si pomyslel, že jede fantasticky.”

Další článek: Zvuk formulí se měnit zřejmě nebude (+Anketa)

11. dubna | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.00–12.00
2. trénink 14.30–15.30
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00