Horner: Vettel získává ztracenou jistotu zpět

Šéf týmu Red Bull Christian Horner se domnívá, že Sebastian Vettel svým výkonem ve Velké ceně Španělska dokázal, že se dostává letošnímu RB10 na kobylku a získává tak zpět jistotu, která mu chyběla v úvodu sezóny.
Horner: Vettel získává ztracenou jistotu zpět

Vettelův víkend v Barceloně přitom nezačal dobře, elektrický problém jej připravil o oba páteční tréninky. V sobotní kvalifikaci jej zase zradila převodovka a penalizace odsunula až na patnácté místo na roštu.

Čtyřnásobný mistr světa však v závodě předvedl fantastickou stíhací jízdu a probil se na čtvrté místo v cíli. Podle Hornera tím prokázal, že je pomalu zpátky ve svém živlu, díky čemuž byl v loňské sezóně neporazitelný.

„Sebastian, a nejde jen o Marka (Webbera), ale v porovnání s celým polem, byl jednoznačně o krok napřed,” řekl Horner. „Jeho sebevědomí bylo vysoké a on byl ve svém živlu a to jste pak schopni chodit po vodě. Cítil svoje auto, všechno mu vycházelo a to je to, co teď hledal u RB10.

Vettel: Tohle byla větší zábava než pouštět ostatní před sebe

Vettel: Tohle byla větší zábava než pouštět ostatní před sebe

Myslím, že v závodě to bylo vidět v té jeho stíhací jízdě, zajel nejrychlejší kolo a způsob, jakým porazil obě ferrari, zdálo se, že už je zase zpátky. Seb podal vynikající výkon, opravdu se do toho opřel.

Předjížděl prakticky všude s výjimkou tradičního místa na konci rovinky. Dostal maximum ze své strategie, věděl, že musí a já si pomyslel, že jede fantasticky.”

Další článek: Zvuk formulí se měnit zřejmě nebude (+Anketa)

27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00