Horner: Vettel v Monze dokázal, že předjíždět umí

Vettel tráví v letošní sezóně většinu času na čele závodů a jede si pro druhý titul mistra světa. Jeho kritici o něm tvrdí, že neumí předjíždět, což podle šéfa Red Bullu Christiana Hornera v Monze vyvrátil.
Horner: Vettel v Monze dokázal, že předjíždět umí

Vettel startoval v Itálii z pole position, ale tuto výhodu brzy ztratil, když ho předjel Fernando Alonso. Německý pilot ale okamžitě začal na španělského soupeře útočit a nakonec ho zdolal v Curva Grande, přičemž krátce vyjel ve vysoké rychlosti na trávu.

"Fernando měl úžasný start a z první šikany vyjel jako první," komentoval Horner. "Sebastian na něj vyvíjel tlak už před výjezdem safety caru. Jestli někdo pochyboval, jestli umí předjíždět, tak myslím, že jasně ukázal, že umí. Převedl velmi odvážný manévr, přičemž se dostal dvěma koly na trávu, vytrval a pak se soustředil a měl úžasnou rychlost."

Vettel potřeboval Alonsa předjet co nejdříve, protože zvolil nastavení, které jeho vozu dávalo menší maximální rychlost. "O nastavení se trochu diskutovalo, o převodových poměrech a tak, ale trefili jsme ho naprosto přesně a perfektně jsme uskutečnili strategii, jak tým při zastávkách, tak Sebastian."

Vettel tak zvítězil na trati, která papírově Red Bullu nevyhovovala. Zopakoval při tom triumf, kterého v Monze dosáhl před třemi lety s Toro Rosso, tehdy to bylo jeho první vítězství ve formuli 1.

"Jako jezdec a mladý muž se hodně vyvinul, snadno zapomenete, že je mu teprve 24 let," konstatoval Horner. "Do letošní sezóny šel s většími zkušenostmi, ale je velmi snadné podcenit to, čeho dosáhl."

"Vyhrál osm Grand Prix a ve všech ostatních byl druhý, kromě jedné, ve které byl čtvrtý, což je fenomenální šňůra. Letos skutečně postoupil o úroveň výš a je fenomenální. Mark Webber je prvotřídní jezdec, takže mít výsledky jako Sebastian svědčí o jeho současné úrovni."

Diskuze (253) Další článek: Liuzzi: Trest za nehodu přijímám, ale byla to chyba Kovalainena
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00