Horner: Vettel Schumacherovy rekordy asi nepřekoná, je jiná doba

Sebastian Vettel má ve formuli 1 velmi působivé výsledky a ještě dlouhou kariéru před sebou, ale podle jeho šéfa Christiana Hornera se rekordmanem asi nestane.
Horner: Vettel Schumacherovy rekordy asi nepřekoná, je jiná doba

V úspěšnosti je ve formuli 1 měřítkem Michael Schumacher. "Těžko kdy nějaký jezdec překoná 91 vítězství a sedm titulů," uznal Horner v rozhovoru pro Autosport.

"Sebastianovi je 25 let, má tři tituly, 26 vítězství při 101 startech, více než 40 pódií, 34 pole position. Doposud měl působivou kariéru. Jako jezdec se bude dál vyvíjet a zlepšovat. To nejlepší od něj teprve uvidíme."

"Formule 1 je dnes jiná než před 15 lety. Podmínky jsou mnohem vyrovnanější, všichni mají stejné pneumatiky, stejné množství testů, omezené motory. Až čas ukáže, co Sebastian v budoucnu dokáže, ale je vzrušující, že to nejlepší od něj teprve uvidíme."

Dobrou šanci na další úspěchy má Vettel hned v příštím roce, protože se pravidla moc nezmění. "Máme dobré základy. I kdybychom tohle auto vzali na první závod příští sezóny, bylo by dobrý začátkem," pokračoval Horner.

"Ale formule 1 nestojí na místě a my se musíme vyvíjet, musíme se zlepšovat. Všichni v týmu to vědí. V posledních třech letech jsme se zlepšili a to samé budeme chtít udělat příští rok."

Diskuze (141) Další článek: Marussia jako jediná nemá dohodnuté finanční podmínky pro soutěžení