Horner: Vettel je součástí naší rodiny již dlouho, prodloužení bylo formalitou

Vzájemná spolupráce mezi Sebastianem Vettelem a týmem Red Bull funguje výjimečně dobře, tudíž je zcela přirozené, že došlo k prodloužení stávajícího kontraktu.
Horner: Vettel je součástí naší rodiny již dlouho, prodloužení bylo formalitou

Posledních několik měsíců se v paddocku F1 neustále hovořilo o tom, že spojení Sebastiana Vettela a Ferrari je jen otázkou času. K přestupové bombě ‘mělo dojít‘ již několikrát. Jedna z verzí předpovídala Vettelův příchod do Maranella na konci sezony 2014.

Všem spekulacím učinilo přítrž až Němcovo prodloužení smlouvy s týmem Red Bull, ke kterému došlo během tohoto týdne. Trojnásobný šampión zůstane u rakouské stáje minimálně do konce roku 2015.    

“Byla to spíše formalita než cokoliv jiného,“ prozradil Horner serveru Sporting Life. “Se Sebastianem máme dlouhodobou smlouvu a tohle bylo perfektní načasování pro obě strany, aby prodloužily (spolupráci) o další rok.“

“Detaily kontraktu mezi oběma stranami budu vždycky důvěrné. Skutečnost, že to podepsal, ukazuje jeho oddanost Red Bullu, a doufejme, že tento vztah bude pokračovat i po roce 2015.“

Ve formuli 1 se Sebastian Vettel poprvé objevil v roce 2007. Svůj závodní debut absolvoval v rámci Velké ceny USA, kde zaskakoval v týmu BMW Sauber za zraněného Roberta Kubicu. V Maďarsku pak natrvalo nahradil Scotta Speeda, jenž byl vyhozen z Toro Rosso. U italské stáje se v roce 2008 dočkal svého prvního triumfu a v následující sezoně povýšil do mateřského týmu Red Bull, s nímž získal tři mistrovské tituly.  

“(Vettel) je součástí rodiny Red Bullu od té doby, co začínal jako junior, což už je více než dvanáct let, takže s Red Bullem vyrůstal. Ve vozech navržených Adrianem (Neweym) dosáhl všech svých devětadvaceti vítězství a jako jezdec roste a neustále se vyvíjí. Užívá si prostředí, ve kterém pracuje. My si užíváme to, že pracujeme s ním a že jej tu máme. Je to vztah, který funguje,“ dodal Horner.

Další článek: Technika: Tyrrell získal největší úspěchy s monoposty 001 až 006

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00