Horner: Vettel je součástí naší rodiny již dlouho, prodloužení bylo formalitou

Vzájemná spolupráce mezi Sebastianem Vettelem a týmem Red Bull funguje výjimečně dobře, tudíž je zcela přirozené, že došlo k prodloužení stávajícího kontraktu.
Horner: Vettel je součástí naší rodiny již dlouho, prodloužení bylo formalitou

Posledních několik měsíců se v paddocku F1 neustále hovořilo o tom, že spojení Sebastiana Vettela a Ferrari je jen otázkou času. K přestupové bombě ‘mělo dojít‘ již několikrát. Jedna z verzí předpovídala Vettelův příchod do Maranella na konci sezony 2014.

Všem spekulacím učinilo přítrž až Němcovo prodloužení smlouvy s týmem Red Bull, ke kterému došlo během tohoto týdne. Trojnásobný šampión zůstane u rakouské stáje minimálně do konce roku 2015.    

“Byla to spíše formalita než cokoliv jiného,“ prozradil Horner serveru Sporting Life. “Se Sebastianem máme dlouhodobou smlouvu a tohle bylo perfektní načasování pro obě strany, aby prodloužily (spolupráci) o další rok.“

“Detaily kontraktu mezi oběma stranami budu vždycky důvěrné. Skutečnost, že to podepsal, ukazuje jeho oddanost Red Bullu, a doufejme, že tento vztah bude pokračovat i po roce 2015.“

Ve formuli 1 se Sebastian Vettel poprvé objevil v roce 2007. Svůj závodní debut absolvoval v rámci Velké ceny USA, kde zaskakoval v týmu BMW Sauber za zraněného Roberta Kubicu. V Maďarsku pak natrvalo nahradil Scotta Speeda, jenž byl vyhozen z Toro Rosso. U italské stáje se v roce 2008 dočkal svého prvního triumfu a v následující sezoně povýšil do mateřského týmu Red Bull, s nímž získal tři mistrovské tituly.  

“(Vettel) je součástí rodiny Red Bullu od té doby, co začínal jako junior, což už je více než dvanáct let, takže s Red Bullem vyrůstal. Ve vozech navržených Adrianem (Neweym) dosáhl všech svých devětadvaceti vítězství a jako jezdec roste a neustále se vyvíjí. Užívá si prostředí, ve kterém pracuje. My si užíváme to, že pracujeme s ním a že jej tu máme. Je to vztah, který funguje,“ dodal Horner.

Další článek: Technika: Tyrrell získal největší úspěchy s monoposty 001 až 006

15:31 | Nürburgring prodal první várku lístků (5 tisíc kusů) za 2 hodiny. Bylo by to možná i rychleji, ale pod náporem zájemců padaly servery. Další lístky budou k dispozici v pátek.
9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
21. září | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10