Horner: Verstappen je jako závodní mašina

Horner: Verstappen je jako závodní mašina

Max Verstappen prožil nabitý víkend. Vedle Velké ceny Emilie Romagny se zúčastnil i virtuální 24hodinovky na Nürburgringu. Oba závody vyhrál.

Závodní jezdci F1 jsou během víkendů velkých cen hodně zaneprázdněni. Kromě aktivit spojených se závoděním, což zahrnuje ježdění na dráze i spolupráci s inženýry, mají například i mediální a marketingové povinnosti.

Přesto si Max Verstappen v průběhu programu Velké ceny Emilie Romagny udělal čas na to, aby se zúčastnil s vozem BMW M4 GT3 virtuální 24hodinovky na Nürburgringu, která se jela na platformě iRacing.

Účast v tomto závodě byla pro Nizozemce možná díky tomu, že měl v padoku k dispozici simulátor, za který nakonec usedl dvakrát. Nejprve na tři hodiny v sobotu v podvečer následně na dvě hodiny v neděli před závodem v Monze. A výsledek? Verstappen společně se svými týmovými kolegy z týmu Redline, s nimiž se střídal, uspěl a získal v rámci virtuálních závodů velmi cenné vítězství.

„Je to v podstatě závodní mašina. Často po večerech testuje různá nastavení a podobné věci, takže to pro něj není nic neobvyklého,“ řekl na adresu Verstappena jeho šéf z Red Bullu Christian Horner.

„Dnes (v neděli, pozn. red.) vyhrál dva závody. Jeden s BMW, druhý s vozem formule 1. Viděli jste, co to pro něj znamenalo (výsledky v Imole). Aby získal pole position, musel si sáhnout až na dno. A i jeho výkon v závodě byl mistrovský,“ chválil šéf Red Bullu svého jezdce, který v Imole získal páté letošní vítězství v F1.

Doporučujeme

Články odjinud