Horner věří, že vývoj RB16B příští rok neohrozí

Red Bull stále pracuje na RB16B a to více, než Mercedes na svém letošním voze. Nemůže to ohrozit vývoj pro příští rok?
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Horner věří, že vývoj RB16B příští rok neohrozí  | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Red Bull nasadil v poslední době mnoho nových dílů – pracoval na křídlech, podlaze, difuzoru apod. V příštím roce nás čeká výrazná změna pravidel. Vývoj je přitom ovlivněn nejen tradičními omezeními v podobě času v aerodynamickém tunelu nebo výkonu CFD, ale poprvé také rozpočtovým stropem.

Mercedes už údajně vývoj ukončil. V Silverstonu má ještě nasadit nové díly, ale jejich dopad není jasný. Sám Mercedes mluví o drobné změně i výrazném vlivu. Záleží na tom, kdo o upgradu mluví. 

„Musíte jít týden po týdnu, závod po závodě a myslím, že tým odvádí skvělou práci, když se mu daří vyvažovat výzvy tohoto a příštího roku,“ řekl Christian Horner, kterého cituje Motorsport.com.

„Není to nic nového. Chci říct, že se z toho v současné době hodně dělá, ale v minulosti jsme měli velké změny pravidel, takže prostě musíte vybalancovat své zdroje a použít je na to, co nejvíce potřebujete. Tým pracuje neuvěřitelně tvrdě, mimořádně dobře a efektivně.“

Velká cena Velké Británie může být v jistém ohledu nejdůležitějším závodem roku. Okruh Silverstone v minulosti vyhovoval vlastnostem vozů Mercedesu. Pokud tam bude Red Bull silný a to navíc po nasazení vylepšení ze strany Mercedesu, tak se jeho šance na tituly opět zvýší. 

„Je to odlišná výzva i kvůli premiéře sprintového závodu a jinému formátu tohoto víkendu. Je zřejmé, že Mercedes tam byl v posledních letech nesmírně silný. A Lewis má domácí podporu. Očekáváme, že to bude velká výzva.“

„Víme, že je to bašta Mercedesu, takže bude fascinující sledovat, jestli dokážeme přenést tuto formu i do dalšího domácího závodu. Myslím, že jsme v posledních několika závodech našli s vozem dobré pracovní okno. Doufám, že v něm budeme moci pracovat i na Silverstonu.“

Váš názor Další článek: Místo pavouka pavouček, ale lepší. Jak vypadá nový simulátor Ferrari?
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00