Horner: Vergne není pro Red Bull připravený, Räikkönenův plat nehraje roli

Šéf týmu Red Bull Racing Christian Horner komentoval výběr nástupce Marka Webbera. Tým hledá rychlého a konzistentního jezdce.
Horner: Vergne není pro Red Bull připravený, Räikkönenův plat nehraje roli

Horner řekl už před Maďarskem, že Vergne z listiny kandidátů vypadl. Francouzský jezdec sice poté vyjádřil naději, že to možná neplatí, ale Horner ho znovu usadil.

"Myslím, že je v tuto chvíli na něj (Vergne) asi trochu brzy, což je důvod, proč jsme se v silverstonském testu podívali na Daniela," řekl. "Myslím, že si zaslouží (Vergne) sedačku ve formuli 1."

"Pokud neuspěje se sedačkou u Red Bullu, tak je pro něj logické, aby pokračoval u Tora Rossa. Co se týče zkušeností ve formuli 1, ztrácí šest měsíců na Daniela, takže se pořád učí a vyvíjí."

Ricciardo potěšil Red Bull v testu, ale pořád je také relativně nezkušený na to, aby měl tým jistotu, že zvládne tlak mistrovské stáje.

"Daniel je samozřejmě na začátku své kariéry, určitě má rychlost. To ostatní nebudete vědět, dokud ho do té pozice nedostanete. Máme slušné množství informací, abychom se mohli rozhodnout."

Druhou možností je angažování Kimiho Räikkönena. "Kimiho kvality hovoří samy za sebe. Má za sebou výsledky, takže nemyslím, že by bylo možné zpochybňovat Kimiho kvality."

Je sice jisté, že by byl Fin dražší než Australan, to ale podle Hornera "nehraje v rozhodování roli. Finance samozřejmě vždy jsou faktorem, ale také si to můžete dát do kontextu rozdílu mezi prvním a druhým místem, nebo mezi druhý a třetím nebo čtvrtým místem v konstruktérech, je to významná částka."

"Takže pokud neuděláte správné rozhodnutí, v každém případě to bude mít dopady na finanční stránku, když nebudete bodovat."

Klíč je jasný. "Chceme dva nejrychlejší a nejsilnější jezdce, které příští rok můžeme do vozu posadit. Myslím, že Kimi i Daniel představují velmi dobré možnosti."

A zatímco spolumajitel Red Bullu Dietrich Mateschitz prohlásil, že rozhodnutí padne během letní přestávky, Horner připouští možnost, že až ve Spa nebo Monze.

Další článek: Alonso: Pokud na Vettela znovu ztratíme, letní přestávka bude stresující

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00