Horner: Vergne není pro Red Bull připravený, Räikkönenův plat nehraje roli

Šéf týmu Red Bull Racing Christian Horner komentoval výběr nástupce Marka Webbera. Tým hledá rychlého a konzistentního jezdce.
Horner: Vergne není pro Red Bull připravený, Räikkönenův plat nehraje roli

Horner řekl už před Maďarskem, že Vergne z listiny kandidátů vypadl. Francouzský jezdec sice poté vyjádřil naději, že to možná neplatí, ale Horner ho znovu usadil.

"Myslím, že je v tuto chvíli na něj (Vergne) asi trochu brzy, což je důvod, proč jsme se v silverstonském testu podívali na Daniela," řekl. "Myslím, že si zaslouží (Vergne) sedačku ve formuli 1."

"Pokud neuspěje se sedačkou u Red Bullu, tak je pro něj logické, aby pokračoval u Tora Rossa. Co se týče zkušeností ve formuli 1, ztrácí šest měsíců na Daniela, takže se pořád učí a vyvíjí."

Ricciardo potěšil Red Bull v testu, ale pořád je také relativně nezkušený na to, aby měl tým jistotu, že zvládne tlak mistrovské stáje.

"Daniel je samozřejmě na začátku své kariéry, určitě má rychlost. To ostatní nebudete vědět, dokud ho do té pozice nedostanete. Máme slušné množství informací, abychom se mohli rozhodnout."

Druhou možností je angažování Kimiho Räikkönena. "Kimiho kvality hovoří samy za sebe. Má za sebou výsledky, takže nemyslím, že by bylo možné zpochybňovat Kimiho kvality."

Je sice jisté, že by byl Fin dražší než Australan, to ale podle Hornera "nehraje v rozhodování roli. Finance samozřejmě vždy jsou faktorem, ale také si to můžete dát do kontextu rozdílu mezi prvním a druhým místem, nebo mezi druhý a třetím nebo čtvrtým místem v konstruktérech, je to významná částka."

"Takže pokud neuděláte správné rozhodnutí, v každém případě to bude mít dopady na finanční stránku, když nebudete bodovat."

Klíč je jasný. "Chceme dva nejrychlejší a nejsilnější jezdce, které příští rok můžeme do vozu posadit. Myslím, že Kimi i Daniel představují velmi dobré možnosti."

A zatímco spolumajitel Red Bullu Dietrich Mateschitz prohlásil, že rozhodnutí padne během letní přestávky, Horner připouští možnost, že až ve Spa nebo Monze.

Diskuze (69) Další článek: Alonso: Pokud na Vettela znovu ztratíme, letní přestávka bude stresující
16:40 | Divák narušil přenosy F1 po celém světě. Mňoukáním imitoval zvuk formulí odkaz
15:04 | Závod šampionů bude v roce 2019 v Mexiku.
21. října | U obou mercedesů se mění vodní pumpy. (via AMuS)
21. října | Na obou vozech Mercedesu se pracuje. Převodovky jsou venku... možná jde ale jen o preventivní prohlídky.

GP Mexika 2018

Pátek 26. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 27. října 2018
3. trénink 17.00–18.00
Kvalifikace 20.00–21.00
Neděle 28. října 2018
Závod 20.10