Horner v roli dohazovače: nabízí Renaultu jezdce

Red Bull bude také v příštím roce odebírat pohonné jednotky Renaultu. Spolupráce se vrací do normálu, a protože si partneři mají pomáhat, Red Bull nabízí Renaultu jezdce.
Horner v roli dohazovače: nabízí Renaultu jezdce

Ve formuli 1 existují dvě těžko překonatelná pravidla. Pokud jezdec přijde o závodní sedačku, velmi těžko se vrací zpět – Kevin Magnussen budiž výjimkou potvrzující pravidlo. Druhé pravidlo souvisí s Red Bullem. Z Toro Rosso se odchází do Red Bullu nebo pryč z F1.

Red Bull takhle poněkud pohřbil kariéru nejednoho jezdce. Sébastien Buemi ale byl výjimkou. Po tříletém působení u Toro Rosso (2009 až 2011) sice odešel z F1, ale nedá se říct, že by jeho kariéra v motorsportu nějak upadla.

V roce 2014 se Buemi stal šampionem WEC, v Le Mans získal za posledních pět let dvě pódia a o víkendu byl tři minuty od vítězství – vůz Toyoty ale zastavil na trati (za volantem byl Nakadžima).

Buemimu se daří také ve formuli E, kde bojuje o titul. Současně ale neztratil ani kontakt s F1. Stále pracuje pro Red Bull a to zejména na simulátoru. Podle všeho by se měl účastnit i testů pro Pirelli.

Buemi v Renaultu?

Právě Red Bull ho nyní nabízí Renaultu jako závodního jezdce!

„Jsme připraveni nabídnout Buemiho Renaultu,“ řekl Christian Horner pro Blick. „Byl by to ideální jezdec pro tovární tým našeho partnera. Je rychlý, pracovitý, má technické znalosti a zkušenosti. Můžete mu zavolat ve tři ráno a on dorazí do továrny na simulátor, aniž by si stěžoval.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Zastávka Massy v Baku byla ještě rychlejší, tvrdí Williams

Témata článku: , ,