Horner uklidňuje: Žádné napětí v Red Bullu není, Vettel je prostě závodník

Šéf stáje Red Bull chápe Vettelovy otázky. Ricciardo prý stejně měl jen nízké šance na předjetí Alonsa, a tak pozdržení za úřadujícím mistrem světa nehrálo roli.
Horner uklidňuje: Žádné napětí v Red Bullu není, Vettel je prostě závodník

Je dosti pravděpodobné, že dvě aplikace týmové režie ze strany Red Bullu ve dvou závodech za sebou vyvolají velký zájem médií. Christian Horner se rozhodl učinit všem spekulacím přítrž již v samotném začátku.

Situace v Red Bullu je v normě a Vettelovo vyptávání se na to, jaké pneumatiky měl Ricciardo nasazeny, prý bylo přirozenou reakcí na danou situaci.

„Smůla“

Sebastian Vettel v reakci na sdělení týmu, že Ricciardo je v takticky výhodnější pozici.

„Je to závodní jezdec. Tyto lidi najímáme proto, že mají bojovného ducha. Kdyby neměl duši závodníka, těžko by vyhrál čtyři tituly. Samozřejmě, že v takových chvílích bude pokládat otázky, aby tomu mohl porozumět.

Jakmile věděl, o co kráčí, okamžitě udělal prostor. Udělal správnou věc a pustil kolegu před sebe. Co se Danielova stahování Fernanda týče, tak dohnat ho je jedna věc, ale předjet ho je úplně o něčem jiném, zvlášť když vezmeme v potaz náš rychlostní deficit na zdejší kilometrové rovince,“ prozradil Horner Autosportu.

Další článek: Novější týmy: Zkrácený závod uškodil jen Kobajašimu

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00