Horner uklidňuje: Žádné napětí v Red Bullu není, Vettel je prostě závodník

Šéf stáje Red Bull chápe Vettelovy otázky. Ricciardo prý stejně měl jen nízké šance na předjetí Alonsa, a tak pozdržení za úřadujícím mistrem světa nehrálo roli.
Horner uklidňuje: Žádné napětí v Red Bullu není, Vettel je prostě závodník

Je dosti pravděpodobné, že dvě aplikace týmové režie ze strany Red Bullu ve dvou závodech za sebou vyvolají velký zájem médií. Christian Horner se rozhodl učinit všem spekulacím přítrž již v samotném začátku.

Situace v Red Bullu je v normě a Vettelovo vyptávání se na to, jaké pneumatiky měl Ricciardo nasazeny, prý bylo přirozenou reakcí na danou situaci.

„Smůla“

Sebastian Vettel v reakci na sdělení týmu, že Ricciardo je v takticky výhodnější pozici.

„Je to závodní jezdec. Tyto lidi najímáme proto, že mají bojovného ducha. Kdyby neměl duši závodníka, těžko by vyhrál čtyři tituly. Samozřejmě, že v takových chvílích bude pokládat otázky, aby tomu mohl porozumět.

Jakmile věděl, o co kráčí, okamžitě udělal prostor. Udělal správnou věc a pustil kolegu před sebe. Co se Danielova stahování Fernanda týče, tak dohnat ho je jedna věc, ale předjet ho je úplně o něčem jiném, zvlášť když vezmeme v potaz náš rychlostní deficit na zdejší kilometrové rovince,“ prozradil Horner Autosportu.

Diskuze (114) Další článek: Novější týmy: Zkrácený závod uškodil jen Kobajašimu
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
22:47 | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00