Horner: Trest za překročení rozpočtového stropu nás limituje již nyní

I když nová sezona ještě ani nezačala, Red Bull podle svého šéfa Christiana Hornera již pociťuje dopady trestu za překročení rozpočtového stropu.

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Horner: Trest za překročení rozpočtového stropu nás limituje již nyní | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Mistrovský Red Bull se letos musí kvůli trestu za překročení rozpočtového stropu v roce 2021 vyrovnávat s omezeným časem na vývoj. Konkrétně jde o 10 procent, která byla odečtena z původní časové alokace, na kterou měl rakouský tým nárok.

V kontextu toho je dobré připomenout, že ne každý tým má k dispozici pro vývoj srovnatelný časový prostor. Úřadující vítěz Poháru konstruktérů, což se letos týká Red Bullu, má v první poloviněroku k dispozici pouze 70 procent času od základní reference. Pro druhou polovinu roku je pak určující aktuální pořadí Poháru konstruktérů k 30. červnu.

V prvních šesti měsících letošního roku si tak Red Bull po odečení trestu musí vystačit se 63 procenty, což je o 12 procentních bodů méně než v případě Ferrari, které vloni skončilo druhé.

I když se na první pohled může zdát, že nejde o zásadní rozdíl, potýká se Red Bull podle svého šéfa Christiana Hornera s dopady trestu již nyní.

„Již jsme si odpykali asi 25 procent trestu a samozřejmě to má vliv,“ řekl Horner pro RACER.

„Výrazně to omezuje množství jízd, které můžeme v našem aerodynamickém tunelu v průběhu každého čtvrtletí absolvovat. Tým se tomu musí přizpůsobit, což znamená, že musíme být soustředěnější a disciplinovanější v tom, co podstupujeme testovacímu procesu v tunelu nebo v našich simulačních nástrojích,“ vysvětlil týmový principál Red Bullu.

„Je to další výzva a určitě jde o handicap. Máme ale velmi schopné lidi, kteří se z toho samozřejmě snaží vytěžit to nejlepší, co můžeme,“ uzavřel Horner.

Další článek: Ve věku 80 let zemřel Jean-Pierre Jabouille. V F1 si připsal dvě výhry

Témata článku: ,