Horner: Snad jsme to s omezením rádiové komunikace nepřehnali

Od Austrálie došlo k omezení rádiové komunikace mezi týmem a jezdcem. Christian Horner se zamýšlí nad tím, zda to nezašlo až moc daleko.
Horner: Snad jsme to s omezením rádiové komunikace nepřehnali

„Myslím, že s moderními technologiemi, které dnes máme a tím, jak lidé komunikují, pracujme s textem – možná, že nejjednodušší způsob by byla SMS jezdci, protože toho nyní nemůžeme moc říkat,“ uvedl Horner.

„Myslím, že to bude objevnou cestou. Doufejme, že jsme s věcmi ohledně rádia nezašli až moc daleko. Odstraňuje to prvek dialogu mezi jezdcem a inženýrem a fanoušci jsou tak ochuzeni o něco ze zákulisí, což mohlo být zábavné a něco i nepublikovatelné.“

O emoce v týmovém rádiu nepřijdete, ujistila FIA

O emoce v týmovém rádiu nepřijdete, ujistila FIA

„Myslím, že v dobrém záměru občas nedomyslíme důsledky. Myslím, že problém, který máme, je, že složitost těchto vozů je nyní velká a pomoc, která je nutná z boxové zdi, se velmi liší od formule 1 před třemi, čtyřmi lety.“

„Jde o nalezení rovnováhy. Je správné pomáhat jezdci najít kousek prostoru v provozu a tak dále?“

Téměř ticho v rádiu… co vše už jezdec nesmí vědět

Téměř ticho v rádiu… co vše už jezdec nesmí vědět

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Pirelli odmítlo, že by v Brazílii tajně nasadilo jiné pneumatiky

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.