Horner si pochvaluje první předsezónní jízdy Red Bullu

Red Bull je podle jeho šéfa Christiana Hornera i přes malou odjetou vzdálenost s prvními předsezónními testy v Jerezu spokojen.
Horner si pochvaluje první předsezónní jízdy Red Bullu

Stáj z Milton Keynes odjela se svým vozem RB11 během čtyř dnů pouze 166 kol (na první pozici byl v této statistice Mercedes - 516 kol), horší přitom byl jen McLaren. Podle Hornera je však situace příznivější než loni, kdy měl tým s vozem obrovské problémy.

„Bylo to mnohem pozitivnější než loni,” řekl pro oficiální stránky Red Bullu Horner. „Ano, měli jsme problémy, nebyly však nějak významné ve srovnání s těmi, které jsme měli minulý rok, kdy vůz zkrátka nejel, přehříval se, případně sám od sebe vzplál!”

„Jistě, měli jsme pár drobných problémů, byl to ale mnohem standardnější předsezónní test než ten, který jsme zažili před dvanácti měsíci.”

„Naši lidé odvedli skvělou práci při přípravě, navrhování a stavbě tohoto vozu a samozřejmě i během jeho nasazení na trati. Neměli jsme čas na odpočinek, tým si musel během týdne poradit s výměnou pohonné jednotky a spoustou dalších věcí, ale zvládl to fantasticky.”

Newey ani letos nevidí v Red Bullu favorita na titul

Newey ani letos nevidí v Red Bullu favorita na titul

Horner také pochválil nováčka v sestavě týmu Red Bull Daniila Kvjata, který přišel z Toro Rosso. Rus musel jeden den testů absolvovat bez předního spoileru, když jej poškodil a tým neměl k dispozici náhradní.

„Opravdu dobře se tady usadil,” řekl o Kvjatovi Horner. „Ve svém prvním dni v autě měl smolný výlet mimo trať a kvůli nedostatku dílů nemohl pořádně testovat.”

„Ve svém druhém dni však dokázal zajet slušné množství kol a poskytnout velmi dobrou zpětnou vazbu. Spolu s dalším Danielem (Ricciardem) to celkově vzato bylo velmi pozitivní.”

Foto: Red Bull Media House

Další článek: Rosberg se obává, co bude s Velkou cenou Německa

17:41 | Andreas Seidl si myslí, že nejlepší auto ze středu pole má nyní Racing Point.
11:18 | Red Bull vloni utratil 237,3 milionu liber, což je o 2,3 milionu méně než v roce 2018.
30. září | Max Verstappen dnes slaví 23. narozeniny.
29. září | Ještě upřesnění: Ilott nahradí v prvním tréninku Grosjeana, Schumacher zase Giovinazziho.