Horner si myslí, že kritika Renaultu byla pochopitelná

Red Bull vypověděl smlouvu Renaultu, protože si myslel, že se dohodne s Mercedesem. Ještě předtím ale dokázal Renault pořádně zkritizovat. Christian Horner na tom nevidí nic špatného.
Horner si myslí, že kritika Renaultu byla pochopitelná

Red Bull za svůj přístup čelil sám kritice. Někteří mu vyčítali, že rychle zapomenul na to, že ho motory Renault poháněly i v dobách jeho velkých úspěchů. Horner to tak ale nevidí.

„Musíte si uvědomit, že tohle je konkurenční byznys,“ řekl Horner pro Motorsport.com.

„Pokud jde o mě, říkal jsem vždy jen pravdu. Když jste mi dali otázku, odpověděl jsem. A když se podíváte na to, co jsem říkal, tak si nemyslím, že v těch komentářích bylo něco neférového.“

„Myslím, že se to nevyhnutelně zrodilo z frustrace – ať už šlo o komentáře Dietricha, Adriana nebo Helmuta.“

Vzkaz pro vedení Renaultu

„Samozřejmě, že nikdy není dobré probírat vaše podnikání na veřejnosti, ale tohle se skutečně zrodilo z frustrace. Vedení Renaultu je velmi daleko od toho, co se děje. To není jako u Dietera Zetscheho (Mercedes), který navštíví několik závodů nebo Sergia Marchionneho. Takže, když jsme byli hlasití, bylo to také kvůli tomu, aby se tyto zprávy dostaly k Renaultu, aby věděli, že jsou zde problémy, které je potřeba vyřešit.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Carmen Jordá očekává, že u Renaultu zůstane

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.