Horner si myslí, že kritika Renaultu byla pochopitelná

Red Bull vypověděl smlouvu Renaultu, protože si myslel, že se dohodne s Mercedesem. Ještě předtím ale dokázal Renault pořádně zkritizovat. Christian Horner na tom nevidí nic špatného.
Horner si myslí, že kritika Renaultu byla pochopitelná

Red Bull za svůj přístup čelil sám kritice. Někteří mu vyčítali, že rychle zapomenul na to, že ho motory Renault poháněly i v dobách jeho velkých úspěchů. Horner to tak ale nevidí.

„Musíte si uvědomit, že tohle je konkurenční byznys,“ řekl Horner pro Motorsport.com.

„Pokud jde o mě, říkal jsem vždy jen pravdu. Když jste mi dali otázku, odpověděl jsem. A když se podíváte na to, co jsem říkal, tak si nemyslím, že v těch komentářích bylo něco neférového.“

„Myslím, že se to nevyhnutelně zrodilo z frustrace – ať už šlo o komentáře Dietricha, Adriana nebo Helmuta.“

Vzkaz pro vedení Renaultu

„Samozřejmě, že nikdy není dobré probírat vaše podnikání na veřejnosti, ale tohle se skutečně zrodilo z frustrace. Vedení Renaultu je velmi daleko od toho, co se děje. To není jako u Dietera Zetscheho (Mercedes), který navštíví několik závodů nebo Sergia Marchionneho. Takže, když jsme byli hlasití, bylo to také kvůli tomu, aby se tyto zprávy dostaly k Renaultu, aby věděli, že jsou zde problémy, které je potřeba vyřešit.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Carmen Jordá očekává, že u Renaultu zůstane

14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).
13:29 | Sport 1 bude vysílat ženskou W Series, která se letos jede ve vybraných víkendech F1. Poprvé v rámci GP Štýrska.
20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00