Horner se po Spa pustil do Ferrari. Kdyby měli legální motor, vyhrál by toho Red Bull vloni více

V roce 2019 Ferrari ve Spa vyhrálo. Letos nezískalo ani bod.
Horner se po Spa pustil do Ferrari. Kdyby měli legální motor, vyhrál by toho Red Bull vloni více

Problémy Ferrari ve Spa sice nesouvisí jen s pohonnou jednotkou, ale i tak se na propadu týmu nepochybně podílí. Výkon klesl po dohodě s FIA a technických směrnících. 

„Celá věc zanechala pachuť,“ řekl Christian Horner. „Myslím, že ze současného výkonu Ferrari si můžete vyvodit své vlastní závěry. Ale ano, existují závody, které bychom minulý rok pravděpodobně vyhráli, pokud by jezdili s tímto motorem, který vypadá z hlediska výkonu dosti odlišně od toho, co měli vloni.“

Soucítím se všemi tifosi a zaměstnanci Ferrari, říká Wolff. Podle něj mohou za situaci konkrétní lidé

Soucítím se všemi tifosi a zaměstnanci Ferrari, říká Wolff. Podle něj mohou za situaci konkrétní lidé

Nejde přitom jen o vítězství v závodech. Red Bull dlouhodobě naznačuje, že pokud by mělo Ferrari vloni „normální motor“, tak by ho předstihl v šampionátu, což by znamenalo i více peněz z komerčních práv.

„Je to pro ně velmi těžké, ale myslím si, že jejich zaměření se v minulých letech soustředilo na špatné oblasti, a proto bojují s tím, co bylo v této dohodě.“

„Myslím, že je zde Mercedes jako jasný lídr, pak je Honda a Renault, kteří jsou na tom podobně v závislosti na okruzích a podmínkách. A pak máte Ferrari na chvostu.“

Další článek: Viděl jsem se ve zdi, říká Gasly o manévru na Péreze v Eua Rouge [+video]

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?