Horner se obul do novinářů, jsou prý moc negativní

Páteční tisková konference se trochu zvrtla a chvílemi připomínala jednání Rady bezpečnosti OSN, což se nelíbilo šéfovi Red Bullu.
Horner se obul do novinářů, jsou prý moc negativní

Formule 1 se v minulých letech potýkala s problémy okolo arabského jara v Bahrajnu. Nyní se blíží Velká cena Ruska a to ve stínu války na Ukrajině a sestřeleného malajsijského letadla. Kromě toho byla potvrzena GP Ázerbájdžánu, kde je zase problém s lidskými právy.

Hornerovi se podobná negativní diskuse moc nelíbila. „Jsme zaměření jen na negativitu. Když jsme se stali součásti mistrovství, tak jsme vložili důvěru v promotéry a FIA a účastníme se těchto závodů. Všichni nebo většina z vás (média) budete na těchto závodech. Proč? Protože milujete tento sport nebo protože je to vaše obživa. Myslím, že by to bylo špatně, kdyby formule 1 dělala nějaká politická prohlášení, jsme přece sport.“

„Měli bychom mluvit o jezdcích, úžasných soubojích, které byly mezi našimi piloty a piloty Ferrari v posledních Grand Prix. Měli bychom mluvit o skvělém závodě Lewise Hamiltona, který se prodral polem. Ale my se tu zatím bavíme o negativních věcech a musím říci, že je to pro nás nuda, sedět tady a odpovídat na ty otázky. Co kdybyste se zeptali, co bude v neděli v závodě a v sobotu v kvalifikaci? Když máte tyto otázky, prosím, ptejte se pánů Todta a Ecclestona a ne týmů“, zlobil se šéf Red Bullu.

K otázce GP Ruska se vyjádřil také Paul Hembery z Pirelli. Jedná se sice o italskou firmu, ale jejím akcionářem je ruská ropná společnost Rosneft. V něm ale zase mají akcie Britové.

„Náš hlavní akcionář je Rosneft, takže vám samozřejmě nepovím, nejezděme do Ruska.“ Hembery připomněl, že hodně lidí si stěžuje na porušování lidských práv i v USA a Velké Británii, takže je to komplikovanější.

Rozhodnutí by se ale měla podle Hemberyho přijímat na základě doporučení vlád jednotně, jinak nastane chaos. 

Další článek: Fotogalerie: Pátek v maďarském Hungaroringu

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10