Horner se obul do novinářů, jsou prý moc negativní

Páteční tisková konference se trochu zvrtla a chvílemi připomínala jednání Rady bezpečnosti OSN, což se nelíbilo šéfovi Red Bullu.
Horner se obul do novinářů, jsou prý moc negativní

Formule 1 se v minulých letech potýkala s problémy okolo arabského jara v Bahrajnu. Nyní se blíží Velká cena Ruska a to ve stínu války na Ukrajině a sestřeleného malajsijského letadla. Kromě toho byla potvrzena GP Ázerbájdžánu, kde je zase problém s lidskými právy.

Hornerovi se podobná negativní diskuse moc nelíbila. „Jsme zaměření jen na negativitu. Když jsme se stali součásti mistrovství, tak jsme vložili důvěru v promotéry a FIA a účastníme se těchto závodů. Všichni nebo většina z vás (média) budete na těchto závodech. Proč? Protože milujete tento sport nebo protože je to vaše obživa. Myslím, že by to bylo špatně, kdyby formule 1 dělala nějaká politická prohlášení, jsme přece sport.“

„Měli bychom mluvit o jezdcích, úžasných soubojích, které byly mezi našimi piloty a piloty Ferrari v posledních Grand Prix. Měli bychom mluvit o skvělém závodě Lewise Hamiltona, který se prodral polem. Ale my se tu zatím bavíme o negativních věcech a musím říci, že je to pro nás nuda, sedět tady a odpovídat na ty otázky. Co kdybyste se zeptali, co bude v neděli v závodě a v sobotu v kvalifikaci? Když máte tyto otázky, prosím, ptejte se pánů Todta a Ecclestona a ne týmů“, zlobil se šéf Red Bullu.

K otázce GP Ruska se vyjádřil také Paul Hembery z Pirelli. Jedná se sice o italskou firmu, ale jejím akcionářem je ruská ropná společnost Rosneft. V něm ale zase mají akcie Britové.

„Náš hlavní akcionář je Rosneft, takže vám samozřejmě nepovím, nejezděme do Ruska.“ Hembery připomněl, že hodně lidí si stěžuje na porušování lidských práv i v USA a Velké Británii, takže je to komplikovanější.

Rozhodnutí by se ale měla podle Hemberyho přijímat na základě doporučení vlád jednotně, jinak nastane chaos. 

Diskuze (12) Další článek: Fotogalerie: Pátek v maďarském Hungaroringu
20. dubna | Kvjat odjel 118 kol ve Fioranu v rámci testů pro Pirelli. Giovinazzi včera 124 kol. Testovalo se na mokré trati.
20. dubna | Kvjat ve Fioranu jezdí s Ferrari. Testuje pro Pirelli.
20. dubna | Williams Grand Prix Holdings klesly celkové tržby ze 167,4 mil. na 166,2 milionů a zisk z 15,5 na 10,8 milionů liber.
20. dubna | Tým Williams vloni vydělal 125,6 milionů liber (předloni to bylo 116,7 milionů). Za nárůstem jsou zřejmě peníze od… odkaz
20. dubna | Pro GP Francie nominovalo Pirelli ultraměkkou, superměkkou a měkkou směs.

GP Ázerbájdžánu 2018

Pátek 27. dubna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 28. dubna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. dubna 2018
Závod 14.10