Horner se obul do novinářů, jsou prý moc negativní

Páteční tisková konference se trochu zvrtla a chvílemi připomínala jednání Rady bezpečnosti OSN, což se nelíbilo šéfovi Red Bullu.
Horner se obul do novinářů, jsou prý moc negativní

Formule 1 se v minulých letech potýkala s problémy okolo arabského jara v Bahrajnu. Nyní se blíží Velká cena Ruska a to ve stínu války na Ukrajině a sestřeleného malajsijského letadla. Kromě toho byla potvrzena GP Ázerbájdžánu, kde je zase problém s lidskými právy.

Hornerovi se podobná negativní diskuse moc nelíbila. „Jsme zaměření jen na negativitu. Když jsme se stali součásti mistrovství, tak jsme vložili důvěru v promotéry a FIA a účastníme se těchto závodů. Všichni nebo většina z vás (média) budete na těchto závodech. Proč? Protože milujete tento sport nebo protože je to vaše obživa. Myslím, že by to bylo špatně, kdyby formule 1 dělala nějaká politická prohlášení, jsme přece sport.“

„Měli bychom mluvit o jezdcích, úžasných soubojích, které byly mezi našimi piloty a piloty Ferrari v posledních Grand Prix. Měli bychom mluvit o skvělém závodě Lewise Hamiltona, který se prodral polem. Ale my se tu zatím bavíme o negativních věcech a musím říci, že je to pro nás nuda, sedět tady a odpovídat na ty otázky. Co kdybyste se zeptali, co bude v neděli v závodě a v sobotu v kvalifikaci? Když máte tyto otázky, prosím, ptejte se pánů Todta a Ecclestona a ne týmů“, zlobil se šéf Red Bullu.

K otázce GP Ruska se vyjádřil také Paul Hembery z Pirelli. Jedná se sice o italskou firmu, ale jejím akcionářem je ruská ropná společnost Rosneft. V něm ale zase mají akcie Britové.

„Náš hlavní akcionář je Rosneft, takže vám samozřejmě nepovím, nejezděme do Ruska.“ Hembery připomněl, že hodně lidí si stěžuje na porušování lidských práv i v USA a Velké Británii, takže je to komplikovanější.

Rozhodnutí by se ale měla podle Hemberyho přijímat na základě doporučení vlád jednotně, jinak nastane chaos. 

Diskuze (12) Další článek: Fotogalerie: Pátek v maďarském Hungaroringu
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00