Horner: Ricciardo a Vergne jsou největšími talenty na okraji F1

Do letošní sezony vstupuje Toro Rosso s novou jezdeckou dvojicí. Alguersuariho a Buemiho nahradí Jean-Eric Vergne s Danielem Ricciardem a u Red Bull jsou zvědavi, jak si oba povedou.
Horner: Ricciardo a Vergne jsou největšími talenty na okraji F1

Australský jezdec má za sebou ve formuli 1 už jedenáct závodů. Loni jezdil v barvách HRT, kam jej Red Bull umístil, aby před svojí první celou sezonou získal nějaké zkušenosti. Jean-Eric Vergne je v královně motorsportu úplným nováčkem. Oběma se ale předpovídá slibná budoucnost. To ostatně potvrdil Autosportu i šéf rakouské stáje Christian Horner: "Jsou to dva z nejvíce vzrušujících talentů na okraji F1. Oba si počínali velice dobře v nižších formulích, v testu i v práci v simulátoru pro Red Bull a my plně podporujeme jejich povýšení do závodních sedaček."

Cílem umístění obou pilotů do Toro Rosso je pochopitelně snaha najít vhodného náhradníka za Marka Webbera, až se Australan rozhodne ukončit aktivní kariéru. I přes jejich nesporný talent ale není nikde psáno, že se to povede, byť v to samozřejmě vedení Red Bullu pevně doufá.   

"Oba dva jsou velice soutěživí. Jsou produkty juniorského programu Red Bullu. Čas ukáže. Nejsou tu žádné záruky. Je to nejlepší způsob jak zjistit, jak se jejich talent rozvine," podotýká šéf rakouské stáje.

Ten současně vyzdvihuje Webberovo úsilí a snahu vrátit se v roce 2012 zpět na vrchol. "Mark je nyní s týmem už pět sezon a je pro tým velmi ceněným členem. Trénuje tvrdě, jeho motivace se zdá být velmi vysoká a jsem si jistý, že se bude plně soustředit na to, aby byl rok 2012 (v jeho podání) velmi silný," dodal.

Další článek: Marussia stojí na prahu nové éry, říká Symonds

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen