Horner: Red Bull je před sezonou klidnější

Přestože Red Bull má znovu ty nejvyšší cíle, díky třem jezdeckým i konstruktérským titulům v řadě se necítí pod takovým tlakem jako v předchozích dvou letech. Motivace ovšem týmu rozhodně nechybí.
Horner: Red Bull je před sezonou klidnější

Šéf týmu Red Bull Christian Horner uvedl, že rakouská stáj se po třech jezdeckých a konstruktérských titulech v řadě necítí pod takovým tlakem jako v předchozích letech.

"V mnoha ohledech nejsme pod takovým tlakem, protože jsme třikrát získali oba šampionáty. To nám nikdo nemůže vzít, je to zapsáno v historii," řekl bývalý jezdec formule 3000 a nyní úspěšný šéf pro Sky Sports. "Ale tlak si na sebe klademe sami, protože chceme v těchto úspěších pokračovat. Samozřejmě, když vstupujete do sezony jako obhájci titulu, jste těmi, které ostatní chtějí porazit. Ale je to něco, na co jsme si v posledních dvou letech zvykli. Tlak je součástí tohoto byznysu, je to součást tohoto sportu."

Horner vzápětí vysvětlil, proč Red Bull vstupuje do letošní sezony klidnější než v předchozích letech. "Myslím, že tým nadále vzkvétá a rozvíjí se. Jsme v dobré pozici, abychom se s tlakem vypořádali," uvedl a ujistil, že motivace stáje z Milton Keynes rozhodně neklesá. "Dosáhli jsme velké věci, ale motivace je obrovská. Pořád jsme relativně mladý tým a každý rád vyhrává. Užíváme si úspěchů a pořád jsme odhodláni dosáhnout dalších. Formule jedna je největší týmový sport na světě a závody i šampionáty vyhráváte, když všechna vaše oddělení dobře spolupracují," připomněl. "V tom je naše obrovská síla, tým má skvělý charakter a moje role je zajistit, abychom ze všech oblastí získali to nejlepší, aby každý věděl, jaké máme cíle, a aby každý týmu přinesl, co je od něj očekáváno."

Diskuze (29) Další článek: Morris: Hülkenberg je nejen rychlý, ale i chytrý jezdec