Horner: Red Bull je před sezonou klidnější

Přestože Red Bull má znovu ty nejvyšší cíle, díky třem jezdeckým i konstruktérským titulům v řadě se necítí pod takovým tlakem jako v předchozích dvou letech. Motivace ovšem týmu rozhodně nechybí.
Horner: Red Bull je před sezonou klidnější

Šéf týmu Red Bull Christian Horner uvedl, že rakouská stáj se po třech jezdeckých a konstruktérských titulech v řadě necítí pod takovým tlakem jako v předchozích letech.

"V mnoha ohledech nejsme pod takovým tlakem, protože jsme třikrát získali oba šampionáty. To nám nikdo nemůže vzít, je to zapsáno v historii," řekl bývalý jezdec formule 3000 a nyní úspěšný šéf pro Sky Sports. "Ale tlak si na sebe klademe sami, protože chceme v těchto úspěších pokračovat. Samozřejmě, když vstupujete do sezony jako obhájci titulu, jste těmi, které ostatní chtějí porazit. Ale je to něco, na co jsme si v posledních dvou letech zvykli. Tlak je součástí tohoto byznysu, je to součást tohoto sportu."

Horner vzápětí vysvětlil, proč Red Bull vstupuje do letošní sezony klidnější než v předchozích letech. "Myslím, že tým nadále vzkvétá a rozvíjí se. Jsme v dobré pozici, abychom se s tlakem vypořádali," uvedl a ujistil, že motivace stáje z Milton Keynes rozhodně neklesá. "Dosáhli jsme velké věci, ale motivace je obrovská. Pořád jsme relativně mladý tým a každý rád vyhrává. Užíváme si úspěchů a pořád jsme odhodláni dosáhnout dalších. Formule jedna je největší týmový sport na světě a závody i šampionáty vyhráváte, když všechna vaše oddělení dobře spolupracují," připomněl. "V tom je naše obrovská síla, tým má skvělý charakter a moje role je zajistit, abychom ze všech oblastí získali to nejlepší, aby každý věděl, jaké máme cíle, a aby každý týmu přinesl, co je od něj očekáváno."

Další článek: Morris: Hülkenberg je nejen rychlý, ale i chytrý jezdec

10:51 | Závod F3 se jede na mokré trati.
21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00