Horner prozradil, kolik ztrácí motor Renaultu na Mercedes

Vyrovnávají se pohonné jednotky jednotlivých výrobců nebo ne? Jednotliví aktéři se na tom tak úplně neshodnou. Christian Horner přispěl do diskuse konkrétním číslem.
Horner prozradil, kolik ztrácí motor Renaultu na Mercedes

„Myslím, že je to o tom, jak tyto věci fungují v souladu. Mají motor / šasi, které pracují v souladu velmi dobře,“ říká o konkurentech Horner.

„Renault udělal některé velké kroky a víme, že něco dalšího připravují a že to ještě určitě přijde. Opět ale platí, že je to o tom, jak to funguje v souladu s šasi.“

„Víme, že jsme za nimi 35 kilowattů (46,9 koní). Tak nám to řekli kluci od Renaultu.“

Horner věří, že Renault ztrátu na Mercedes vymaže. Francouzi v Maďarsku řekli, že v letošní sezóně už nenasadí velký upgrade.

Renault už letos další velké vylepšení pohonné jednotky neplánuje

Renault už letos další velké vylepšení pohonné jednotky neplánuje

To v podstatě zmiňuje také Horner, který také dodává to, co říkal Renault – tedy že bude maximalizovat potenciál současné pohonné jednotky. Podle Hornera to bude třeba skrze nové palivo.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Nejúspěšnější Grand Prix je ta britská

17:03 | Tento týden nás čeká: ve středu představení nového vozu Ferrari, v pátek pak v 6:30 prezentace vozu Haasu v boxové uličce v Bahrajnu. Od pátku do neděle pak předsezónní testy.
15:59 | F1 TV Pro nabízí aktuálně slevu 25 %.
5. března | Pandemie ovlivňuje WEC. Po odkladu Le Mans na srpen (aby tam mohli fanoušci) se posouvá start sezóny. Začne 1. května ve Spa, 13. června se pak pojede v Algarve.
5. března | V Baku se pojede bez fanoušků