Horner prodloužil smlouvu s Red Bullem

Christian Horner s Red Bullem prodloužil smlouvu a popřel tak zprávy o tom, že by rezignoval na svou pozici šéfa týmu.
Horner prodloužil smlouvu s Red Bullem

Vzhledem k jiným výsledkům, než na které byli fanoušci Red Bullu zvyklí v předchozích letech, a hrozbě Dietricha Mateschitze, že by mohl tým odejít z Formule 1, se začaly tvořit spekulace o možném odchodu Hornera.

O tomto víkendu však Horner na Festivalu rychlosti v Goodwoodu popřel všechny takové zprávy a potvrdil, že podepsal novou dlouholetou smlouvu.

Mateschitz ztrácí zájem o formuli 1

Mateschitz ztrácí zájem o formuli 1

„Nedávno jsem podepsal prodloužení svého kontraktu s Red Bullem,” řekl Horner. „S Dietrichem Mateschitzem mám skvělý vztah. Mým cílem je dostat tým tam, kde byl ještě před osmnácti měsíci.”

Za spekulacemi vidí sociální média a tvrzení na nich je podle něj třeba brát s rezervou.

„Je to naprostý nesmysl. Jde o to nevkládat příliš mnoho energie do takových věcí, ale ve světě, ve kterém žijeme, někdy lidé z konkurenčních týmů říkají různé věci, příběh se pak dostane na internet a odtud to vzejde.”

„Tohle je problém sociálních médií – před dvěma týdny jsem nahrazoval Bernieho (Ecclestona), tento týden jsem odcházel z týmu, příští týden zřejmě budu řídit monopost,” uzavírá s úsměvem Horner.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Formule E do pěti let předběhne F1

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.