Horner: Pro F1 je fantastický souboj Hamiltona s mladou vlnou závodníků

Šéf týmu Red Bull Christian Horner se těší na souboje mezi šestinásobným mistrem světa formule 1 Lewisem Hamiltonem a mladou „vlnou“ talentů jako Maxem Verstappenem a Charlesem Leclercem.
Horner: Pro F1 je fantastický souboj Hamiltona s mladou vlnou závodníků

Ačkoliv se 22letému Verstappenovi, ani stejně starému Leclercovi vloni nepodařilo zabránit v zisku šestého Hamiltonova titulu, oba svými výkony zapůsobili a během zimní přestávky se svými týmy podepsali nové dlouhodobé kontrakty.

Verstappen bude u Red Bullu působit minimálně do konce sezóny 2023, Leclerc u Ferrari ještě o rok déle.

Ačkoliv Mercedes v hybridní éře dominuje formuli 1, Horner věří, že letošní ročník díky neměnným pravidlům nabídne souboj tří nejlepších týmů, než začnou od roku 2021 platit nová pravidla.

„Tu a tam přichází vlna a myslím, že v tuto chvíli jednu máme. Obzvlášť vzrušující je podle mě dynamika Max/Leclerc. Jak se to bude vyvíjet v příštích letech a jak Lewis dokáže stále bojovat s těmito kluky,“ ptá se Horner.

„Stále je v něm život a myslím, že se chce srovnávat s mladou vlnou, která přichází. Pro formuli 1 je podle mě skvělé mít takovou dynamiku mladých kluků, kteří přicházejí, a některé starší chlapy, kteří jako staří psi znají všechny triky.“

Hamilton se nebojí konce ve F1

Hamiltonovi současná smlouva s Mercedesem vyprší na konci letošního roku. Po podpisech smluv Verstappena s Red Bullem a Leclerca s Ferrari se však dá očekávat, že i Hamilton zůstane v dalších letech u Mercedesu. 35letý Brit vloni několikrát zdůraznil, že zatím nemá v plánu pověsit závodní helmu na hřebík.

„Základem toho, co dělám, je, že miluji závodění, miluji výzvy. Rád přicházím s vědomím, že jsou tu tito nesmírně talentovaní mladíci, kteří se mě snaží porazit a překonat. Miluji ten souboj, do kterého se každý rok dostávám,“ říká Hamilton.

Největší soupeř Hamiltona v roce 2020? Wurz věří Verstappenovi

Největší soupeř Hamiltona v roce 2020? Wurz věří Verstappenovi

„A pracuji s kluky, kteří jsou chytřejší než já, díky nim se cítím chytřejší a když se jim postavím a častokrát jim ukážu, že se mýlí, je to neskutečné! Nebojím se (dne, kdy skončím),“ dodává.

Bude to smutný den, přestat dělat něco, co jste milovali celý život. Proto ale dělám všechny ty další věci, na které se mohu spolehnout. Například v módě jsem přišel na něco, co mohu dělat dlouho, pokud budu úspěšný. V současné době to jde opravdu, opravdu dobře, ale nevím, jak dlouho to bude trvat. Alespoň mám ale další zájem.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Williams je nadšený z Ticktumovy práce na simulátoru

9. srpna | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
9. srpna | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
9. srpna | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.

GP Španělska 2020

Pátek 14. srpna 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 15. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 16. srpna 2020
Závod 15.10