Horner: Příklad ze sezony 2021 je důkazem, že naše dominance nemusí pokračovat i v příštím roce | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Horner: Příklad ze sezony 2021 je důkazem, že naše dominance nemusí pokračovat i v příštím roce

I když Red Bull letošní sezonu zcela ovládl, v příštím roce může být podle jeho šéfa Christiana Hornera všechno jinak.

Red Bull letos vyhrál 21 z 22 závodů a vzhledem k tomu, že si oba tituly zajistil velmi brzy, mohl se velmi rychle zaměřit na přípravu nového vozu pro sezonu 2024, který ponese název RB20. Pro rakouskou stáj navíc hraje do karet fakt, že se před nadcházející sezonou mění technická pravidla jen kosmeticky (v podstatě jde jen o upřesnění již stávajících regulí).

To vše jsou faktory, které nasvědčují tomu, že by si Red Bull mohl udržet suverenitu i v ročníku 2024.

Šéf Red Bullu Christian Horner si však stojí za tím, že jeho tým nemá nic jistého. Jako příklad přitom uvádí rok 2021, kdy Red Bull narušil vítěznou sérii jezdeckých titulů v podání Mercedesu, který přitom v předchozím roce zcela dominoval.

"Viděli jsme to v roce 2020 u Mercedesu. Pokud si vzpomínáte, byl to jejich nejdominantnější rok v historii, a přesto jsme je v roce 2021 dokázali porazit," uvedl Horner, kterého cituje Autosport.

V tomto kontextu je však potřeba zmínit, že mezi lety 2020 a 2021 došlo v pravidlech ke změnám v oblasti podlahy, což tehdy postihlo nejvíce Mercedes. Nic tak zásadního se tentokrát nemění.

"Dochází sice jen k minimálním úpravám pravidel, ale myslím, že nic nestojí na místě. Viděli jsme, jak se nám konkurenti přibližují," poukázal šéf rakouské stáje.

"Nemyslím si, že se nám někdy podaří zopakovat sezónu, jakou jsme měli, ale doufám, že si vezmeme ponaučení z vozu RB19 a využijeme je při přípravě nové RB20, abychom představili autp, se kterým budeme moci tituly obhájit," dodal Horner.

Doporučujeme

Články odjinud