Horner: Překvapilo nás, že jsme na starých pneumatikách měli lepší rychlost než Mercedes na nových

Šéf Red Bullu Christian Horner vyzdvihl výkon týmu a Maxe Verstappena po vítězství ve Velké ceně 70. výročí formule 1 na britském Silverstonu.
Foto: Getty Images
Horner: Překvapilo nás, že jsme na starých pneumatikách měli lepší rychlost než Mercedes na nových | Foto: Getty Images

Verstappen, který v sobotní kvalifikaci obsadil čtvrté místo, do závodu jako jediný z nejlepší desítky startoval na tvrdé sadě pneumatik. Všichni ostatní měli nazutu střední směs.

Díky tomu Verstappen mohl zůstat na trati déle než jeho hlavní soupeři z Mercedesu. Po první zastávce v boxech se Verstappen vrátil na trať těsně za Valtterim Bottasem, kterého ale na novějších pneumatikách zdolal o pár zatáček později.

Už o šest kol později ale Verstappen zajel k mechanikům znovu a vrátil se ze střední na tvrdou směs. V boxech byl spolu s ním i Bottas. Do čela se dostal druhý pilot Mercedesu Lewis Hamilton, který ale nakonec také zastavil podruhé a propadl se na třetí místo.

Dnes nám všechno vyšlo, těší vítězného Verstappena

Dnes nám všechno vyšlo, těší vítězného Verstappena

„Dnešek je skvělý den pro tým, když Max předvedl v závodě dominantní výkon. Poté, co zariskoval ve včerejší kvalifikaci a rozhodl se startovat na tvrdé sadě z toho Max skvělou závodní rychlostí v prvním stintu vytěžil maximum,“ popsal Horner.

„K našemu překvapení a povzbuzení, když Mercedes zajel pro nové pneumatiky, stále jsme měli lepší rychlost na použité tvrdé sadě. Následně jsme změnili naši strategii a přezuli na střední, jakmile Mercedes zastavil, a znovu jsme vyjeli těsně za Bottasem, kterého Max během pár zatáček znovu předjel.

„Max následně pokryl Bottase, když pro závěr závodu přezul na zbývající tvrdou sadu, kdy to už měl zcela pod kontrolou a získal své deváté vítězství v kariéře.“

Kromě Verstappena pochválil Horner také Albona za páté místo.

„Také Alex dnes odjel velmi dobrý závod s několika skvělými manévry, obzvlášť vnějškem v Copse, když se probojovával pořadím, aby dojel na velmi dobrém pátém místě.“

Další článek: Hülkenberg vysvětlil nutnost zastávky v závěru závodu

9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
20:10 | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.
20. září | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10