Horner: Pravidla by měl psát někdo nezávislý, někdo jako Ross Brawn

Některé týmy už dříve přišly s návrhem, že by o pravidlech neměly rozhodovat oni, ale FIA a FOM a týmy by pak měly být postaveny před hotovou věc. Ve Strategické skupině, kde hrají roli různé zájmy, se totiž dohoda hledá dost obtížně.
Horner: Pravidla by měl psát někdo nezávislý, někdo jako Ross Brawn

„Strategická skupina je v tuto chvíli poměrně neschopná,“ říká Christian Horner pro Sky Sports. „Říkám to pořád, že potřebujeme, aby se rozhodl držitel komerčních práv a řídicí orgán, jakou formuli 1 chtějí, dali to na stůl a řekli: ‘Takový je produkt, který chceme, taková jsou pravidla a zde jsou přihlášky.’“

„Možná bude potřeba někdo nezávislý, kdo není v současné době nijak zainteresován, někdo jako Ross Brawn, který rozumí byznysu a chápe výzvy, aby napsal, jak mají auta vypadat.“  

„Výsledkem Strategické skupiny jsou penalizace, které dnes vidíme a které se staly příliš komplikované. Výsledkem technické pracovní skupiny jsou pak pravidla okolo motorů, které máme.“ Podle Hornera by tato rozhodování měla být skupinám odejmutá.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Vítězství je i zásluhou mého inženýra, říká Rosberg

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10