Horner: Pokud nebude vývoj motoru v sezóně, Renault možná odejde

Christian Horner se snaží vyvinout tlak na Mercedes, aby nevetoval vývoj pohonných jednotek v průběhu sezóny.
Horner: Pokud nebude vývoj motoru v sezóně, Renault možná odejde

Výrobci pohonných jednotek by měli na nové specifikaci pracovat někdy od léta do konce února. Pak dojde k homologaci a kromě spolehlivosti, případně paliva se už na aktuální pohonné jednotce pracovat nesmí. Tak to bude od příštího roku a mělo to tak být už letos, ale v pravidlech se zapomnělo datum homologace uvést.

Výrobcům se současný stav líbí a rádi by ho zachovali. Určitě se to hodí Renaultu, Hondě, ale také Ferrari, které chce dohnat Mercedes. Asi tušíte, komu se to nehodí a může celou věc poslat k ledu. Samozřejmě oficiálně v zájmu nákladů.

Renault z hlediska nákladů ale argumentoval opačně s tím, že by na část roku musel motorové oddělení prakticky zavřít.

Christian Horner nyní varuje, že pokud nebude vývoj v průběhu sezóny příští rok povolený, mohl by Renault odejít. Ne příští rok, ale v tom dalším.

„(Mercedes) by o tom měl trochu uvědoměle popřemýšlet,“ řekl Horner pro motorsport.com. „A FIA musí také říct, co je nejlepší v zájmu F1. Pokud si ale může dovolit přijít o výrobce motorů, tak se držte 28. února.“

Vývoj pohonných jednotek v průběhu sezóny už příští rok nemusí být možný

Vývoj pohonných jednotek v průběhu sezóny už příští rok nemusí být možný

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Musíme se zlepšit, říká po Kanadě Räikkönen

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.