Horner: Pérez musí najít ztracenou formu | Foto: Getty Images / Clive Rose

Foto: Getty Images / Clive Rose

Horner: Pérez musí najít ztracenou formu

Podle šéfa Red Bullu Christiana Hornera musí Sergio Pérez najít ztracenou formu, aby udržel druhé místo v šampionátu jezdců.

Zatímco Max Verstappen vyhrává jeden závod za druhým (v posledních 13 závodech zaznamenal 12 vítězství), jeho týmový kolega Sergio Pérez se topí v krizi.

Mexičan v posledních třech závodech nedojel na lepším než osmém místě a navzdory výkonnostní převaze Red Bullu stále nemá jisté, že v šampionátu jezdců skončí na druhém místě.

Pět závodů před koncem sezony má Pérez, který v Kataru získal jediný bod za desáté místo v nedělní jízdě, před třetím Lewisem Hamiltonem náskok ve výši 30 bodů.

Podle jeho šéfa z Red Bullu Christiana Hornera musí Pérez najít ztracenou formu.

„Myslím, že si musíme s Checem sednout, protože víme, čeho je schopen a momentálně takovou formu nemá,“ řekl na adresu Péreze Horner, kterého cituje Autosport.

„Bylo poměrně frustrující, že během uplynulého víkendu získal jen jeden bod. I když startoval ze zadních pozic, určitě mohl získat více bodů,“ pokračoval v hodnocení Mexičana Horner.

„Budeme ho nicméně i nadále podporovat, jak jen to půjde. Brzy nás čekají tři závody v řadě a v součtu se sprinty je ve hře spousta bodů,“ dodal boss Red Bullu, který zároveň doufá, že se Pérez během závodů na americkém kontinentu dočká podpory i ze strany jeho vlastních fanoušků.

Doporučujeme

Články odjinud