Horner odpovídá Alonsovi: Prohrávat umíme, nestěžujeme si na žluté vlajky

Šéf Red Bullu Racing vrátil popíchnutí Fernandu Alonsovi, který naznačil, že Red Bull neumí prohrávat, a proto si stěžuje na pneumatiky.
Horner odpovídá Alonsovi: Prohrávat umíme, nestěžujeme si na žluté vlajky

Před začátkem závodního víkendu byl Alonso požádán o komentář k vyjádření spolumajitele Red Bullu Dietricha Mateschitze, který řekl, že formule 1 už nejsou závody, ale jen soutěž ve správě pneumatik.

Pilot Ferrari odpověděl: "Je to spíš otázka na ně, oni tohle řekli. V Barceloně to byl dobrý závod, ne tolik pro některé naše soupeře."

"Někteří tyto soupeři tvrdí, že mají super auto, ale poslední tři pole position získalo jiné auto, když jsou pneumatiky nové. Když několik let vyhráváte moc snadno, je těžké některé závody prohrát."

Narážku si Red Bull nenechal líbit a naznačil, že ten, kdo neumí prohrávat, je Ferrari.

"My umíme přijmout prohru," řekl šéf Red Bullu Racing Christian Horner. "V jakémkoliv sportu musíte umět vyhrávat i prohrávat. A když prohrajete, musíte zpochybnit sami sebe a zdvojnásobit své úsilí, a ne si stěžovat na žluté vlajky."

Horner tím samozřejmě myslel loňské finále v Brazílii, ve kterém Sebastian Vettel podle signalizace na volantu předjel pod žlutými vlajkami a Ferrari se na to oficiálně dotázalo FIA až s několikadenním odstupem. Ta mu odpověděla, že v daném úseku mával maršál zelenou vlajkou, což má přednost.

Další článek: Upravené pneumatiky bychom měli nejdříve otestovat, navrhuje Force India

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
7. května | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00