Horner odmítá kritiku Ricciarda, mluví z něj prý frustrace

Daniel Ricciardo kritizoval letošní vůz Red Bullu s tím, že nejen motor ale právě i šasi jsou špatné. Podle Hornera ale z Ricciarda mluví jeho nespokojenost se sebou samým.
Horner odmítá kritiku Ricciarda, mluví z něj prý frustrace

„Myslím, že včera (v sobotu) nebyl spokojen se svým výkonem a v jeho komentáři byla troška frustrace,“ řekl Horner pro motorsport.com.

„V kvalifikaci byl poražen svým týmovým kolegu, i když měl po loňském vítězství zde velká očekávání.“

Špatný není jen motor ale i vůz, přiznává Ricciardo

Špatný není jen motor ale i vůz, přiznává Ricciardo

„Myslím, že se šasi děláme pokroky. Od Malajsie jsme přivezli vývojové novinky a vylepšení v každé velké ceně a v průběhu roku toho připravujeme ještě mnohem více.“

„Myslím, že naší slabinou je stále rychlost v pomalých zatáčkách, alespoň ve srovnání s charakteristikami loňského vozu. V této oblasti nás ovlivnily pravidla, která se týkají nosové části.“ Podle Hornera se ale Red Bull zlepšuje a chystá další novinky.  

Ricciardo měl problém s nastavením

„Celý víkend bylo mimo optimální okno,“ prozradil Horner. „Říkal, že to bylo jako v roce 2013, kdy tady bojoval s Jean-Éricem (Vergnem). Nebyl zkrátka schopen najít nastavení, které by mu sedlo. Podíváme se na to. Na jeho autě jsme přidali přítlak, abychom se pokusili pomoci. Mělo mu to dodat lepší výkon při nižší rychlosti. Z nějakého důvodu ale zničil pneumatiky a opotřeboval je jinak jako Kvjat.“                                                                       

Ruský mladík podle Hornera odvedl v Kanadě skvělou práci.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Není to strašná sezóna, říká Button

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.