Horner: Nový jezdec Red Bullu bude mít stejné podmínky jako Vettel

Šéf Red Bullu Racing říká, že kdo přijde na místo Marka Webbera, se nemusí bát, že by se automaticky stal týmovou dvojkou.
Horner: Nový jezdec Red Bullu bude mít stejné podmínky jako Vettel

Webber dal několikrát během své kariéry v Milton Keynes najevo, že tým preferuje Sebastiana Vettela zejména díky náklonnosti Helmuta Marka. Red Bull ale vždy říkal, že mají oba jezdci rovnocenné podmínky, a Christian Horner trvá na tom, že se v tomto ohledu nic nezmění.

"Oba jezdci budou mít stejné příležitosti," řekl. "Jestli někdo bude vůdčím jezdcem nebo ne, se odvine od toho, co se bude dít na trati. A vůdčí jezdec bude v danou chvíli ten, kdo má víc bodů."

Horner ani nemá obavy, že by se Vettel snažil nějak si zajistit preferenční zacházení nebo dokonce chtěl ovlivnit, kdo bude jeho týmovým kolegou v příštím roce.

"Nemyslím, že by mu na tom záleželo, abych byl upřímný. Nemyslím, že by měl Sebastian obavy postavit se jakémukoliv jezdci, a nevyjádřil žádné preference. Zná Kimiho, zná Daniela."

"Oba jsou velmi rychlí jezdci a byli by pro něj výzvou, ale nesnažil se tým jakkoliv ovlivnit ve směru, kterým bychom se měli dívat."

Pokud nenastane žádné překvapení, nástupcem Marka Webbera by měl být někdo z dvojice Kimi Räikkönen - Daniel Ricciardo. Rozhodnutí by mělo padnout nejpozději na konci evropské části sezóny, tedy na začátku září před Monzou.

Další článek: Nové pneumatiky potrápily Di Restu, Sutil si s nimi rozumí lépe

13:57 | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.
4. května | Alfa Romeo nasadí Kubicu do pátečního tréninku + testů 18palcových pneumatik Pirelli po víkendu.
3. května | Ve Španělsku bude 1000 fanoušků. Půjde o vylosované členy místního klubu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00