Horner: Nemůžeme po Gaslym chtít, aby hned bojoval s Verstappenem

Podle šéfa týmu Red Bull Christiana Hornera by nebylo správné od Pierra Gaslyho, který příští rok přestoupí do hlavního týmu Red Bullu, očekávat, že bude okamžitě bojovat s novým týmovým kolegou Maxem Verstappenem.
Horner: Nemůžeme po Gaslym chtít, aby hned bojoval s Verstappenem

Gasly dostal příležitost přestoupit do Red Bullu už po jedné sezóně strávené ve formuli 1 u Toro Rosso, když Red Bull musel určit náhradu za Daniela Ricciarda, který odchází do Renaultu.

Francouzský pilot se však již letos stihl blýsknout několika dobrými výsledky, jako například čtvrtým místem v Bahrajnu a šestým v Maďarsku. Horner se proto domnívá, že Gasly je pro Red Bull tím pravým pilotem, i když nebude hned zezačátku Verstappena porážet.

„Myslím, že to pro Pierra bude výzva, ale taková, na kterou se těší. Prochází stejným programem jako Max a je tady, protože věříme, že je nejlepším budoucím talentem a zaslouží si tuto příležitost v autě. Od Pierra příští rok očekáváme velké věci,“ řekl Horner pro Motorsport.com.

„Myslím, že by bylo nespravedlivé od něj očekávat, že bude okamžitě bojovat s Maxem. Myslím, že mu musíte dát čas, aby se v týmu trochu usadil,“ odpověděl Horner na dotaz, zda podle něj může Gasly okamžitě soupeřit se svým týmovým kolegou.

Gasly byla bezpečná volba, proto si ho Red Bull vybral, říká Sainz

Gasly byla bezpečná volba, proto si ho Red Bull vybral, říká Sainz

Gasly to podle Hornera bude mít příští rok o to náročnější, že Verstappen nyní dosahuje série dobrých výsledků. V posledních sedmi závodech byl Nizozemec pětkrát na stupních vítězů, přičemž naposledy v Mexiku startoval z první řady a závod vyhrál.

„Myslím, že Max teď chytil velmi dobrou formu a v tuto chvíli je jedním z nejvýraznějších talentů ve formuli 1. Daniel se proti Maxovi letos v kvalifikacích trápil, jejich rychlost v závodech však byla velmi vyrovnaná. Příští rok budeme muset dát Pierrovi čas, myslím ale, že má skvělé schopnosti. Ve F1 je jen jeden rok, ale už předvedl pár skvělých jízd. Když se podíváte na Bahrajn, Monako a Maďarsko, tak to bylo pár výjimečných závodů,“ dodal Horner.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (51) Další článek: Liberty Media nabídla okruhu v Zandvoortu znovu pořádat GP Nizozemska
15. listopadu | Lewis Hamilton musel korigovat svá slova o Indii... odkaz
15. listopadu | Rob Smedley by se po odchodu z Williamsu mohl vrátit zpět do Ferrari.
14. listopadu | Fernando Alonso bude mít tým v sérii Formula Renault Eurocup
14. listopadu | Bývalý šéf Porsche ve WEC Andreas Seidl by mohl zamířit do F1 do vedení některého z týmů. Není ale jasné, kterého...

GP Abú Dhabí 2018

Pátek 23. listopadu 2018
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 24. listopadu 2018
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 25. listopadu 2018
Závod 14.10