Horner: Největším konkurentem Red Bullu bude zřejmě Button

Šéf týmu Red Bull Racing Christian Horner považuje všechny mistry světa za nebezpečné konkurenty, ale nejnebezpečnější by z nich podle něj měl být Jenson Button.
Horner: Největším konkurentem Red Bullu bude zřejmě Button

V roli favorita vstoupí do letošní sezóny Sebastian Vettel. "Ale je tu několik velkých soupeřů, na roštu bude šest mistrů světa," připomněl Horner pro BBC. "Lewis se letos bude hodně snažit, Jenson měl loni skvělý rok, Fernanda nemůžete odepisovat, protože je prvotřídní jezdec, a bude zajímavé sledovat, jak se při návratu bude dařit Kimimu."

Na přímou otázku, kdo bude nejsilnějším soupeřem pro Vettela a Webbera, Horner odpověděl: "Asi Jenson."

Red Bull je v současnosti favoritem díky výkonům, které podával v předsezónních testech. Drobné zaváhání přišlo, když na poslední dva dny v Barceloně nasadil velký balík úprav, který nefungoval bez problémů, a RB8 proto jezdil jen málo.

"Zdá se, že ty úpravy fungují OK, a určitě budou na voze za 10 dní v Austrálii," namítl Horner. "Myslím, že nás čeká skutečně fascinující sezóna. Věci se rychle hýbou a pořadí z konce loňského roku nemusí být na začátku letošního roku stejné."

Další článek: Ecclestone navrhuje zákaznické vozy pro slabé týmy

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10