Horner: Mark je u nás spokojený a my s ním, nemá důvod odcházet

Spekulace o Webberově přestupu do Ferrari, kde by měl nahradit Felipeho Massu, neberou konce. Nyní se na toto téma vyjádřil také šéf Red Bullu Christian Horner.
Horner: Mark je u nás spokojený a my s ním, nemá důvod odcházet

Australan prodlužuje vzhledem ke svému pokročilejšímu věku smlouvu s rakouskou stájí vždy jen o jeden rok a již před startem nového ročníku F1 se hovořilo o tom, že letošní sezona u Red Bullu bude nejspíše Webberovou poslední. Zřejmě i kvůli této skutečnosti si některá média vydedukovala, že chce australský jezdec ještě na sklonku své kariéry změnit tým a obléknout si červenou závodní kombinézu.

"Myslím si, že je to nevyhnutelné, téměř každý jezdec v pitlane je spojován s místem po boku Fernanda v příštím roce," komentuje tyto spekulace Christian Horner. Ten zároveň podotýká, že jak Mark Webber, tak i Red Bull jsou s aktuální situací spokojeni. Pokud by mělo dojít k prodloužení kontraktu mezi oběma stranami, pak by se tak pravděpodobně mohlo stát až ke konci roku.     

"Mark si užívá to, že je součástí týmu. Je tu šťastný a my jsme s ním spokojeni. Až nadejde v pozdější fázi sezony správný čas, sedneme si spolu a promluvíme si o budoucnosti, tak jako jsme to udělali v minulých sezonách," nechává se slyšet na stránkách Autosportu.

"Nějaké diskuze nevnímám. Myslím si, že Mark je spokojený s tím, kde je. Má tu silnou pozici. Tyto spekulace jsou ale nevyhnutelnou součástí tohoto byznysu."

Oproti loňské sezoně, ve které Webber za svým týmovým kolegou Vettelem výrazně zaostával, se letos pětatřicetiletému závodníkovi daří s dvojnásobným mistrem světa držet krok. Bodový rozdíl mezi oběma jezdci Red Bullu činí pouhých pět bodů ve prospěch Němce. To pochopitelně Hornera velice těší.     

"V prvních čtyřech závodech si Mark vedl velmi dobře," chválí svého svěřence. "Ve voze se dobře zabydlel, tento rok přišel s novým přístupem, což je evidentní, a je v dobré formě. Čtyři čtvrtá místa... Samozřejmě, raději bychom ho viděli na pódiu, ale jsou to nepostradatelné body a počínal si velmi silně," dodává šéf rakouské stáje.

Další článek: Formule 1 je připravena ke vstupu na burzu