Horner: Letošní zimní přípravy jsou z pohledu Red Bullu srovnatelné s loňskými

Šéf týmu Red Bull Racing Christian Horner hodnotí předsezónní testy pozitivně, i když byl jejich závěr pro obhájce titulu rozporuplný.
Horner: Letošní zimní přípravy jsou z pohledu Red Bullu srovnatelné s loňskými

Red Bull nasadil v sobotu v Barceloně velké úpravy, se kterými chce závodit v Austrálii. Premiéra ale neproběhla dobře, vůz trápily problémy se spolehlivostí a za dva dny neodjel ani 100 kol.

Sebastian Vettel, který v neděli zvládl jen 23 okruhů, byl očividně zklamaný a zimním přípravám dal hodnocení "někde mezi pěti a deseti hvězdičkami". Horner vidí situaci svého týmu lépe.

"Abych byl upřímný, byla to pro nás slušná zima," řekl pro Autosport. "V testech jsme se hodně snažili. Zvládli jsme většinu věcí, které jsme chtěli. Takhle to v testech funguje, často prostě perete své špinavé prádlo na veřejnosti."

"Myslím, že to bylo konstruktivní. Když se ohlédnu zpět, tak před rokem jsme měli hodně problémů s KERS, takže tohle byly pozitivní zimní testy. Nemyslím, že by se nějak moc lišily od posledních let."

"Loni to určitě bylo těžší, protože jsme měli větší problémy s KERS a nakonec jsme ho do prvního závodu ani nenasadili. Ale rok poté o KERS sotva padla zmínka."

Nejdůležitější otázkou samozřejmě zůstává, jak si Red Bull stojí vůči konkurenci. Většinově je stále považován za favorita. "Hrozně těžko se to hodnotí," namítl Horner. "Snažili jsme se soustředit na svůj vlastní program, poznat pneumatiky a auto. Uvidíme za dva týdny na začátku sezóny, jaké je pořadí. Díky závodům ve vývoji se určitě bude měnit."

"I když jsme loni měli papírově dominantní auto, v mnoha případech to bylo velmi vyrovnané, dokonce i v prvním závodě s McLarenem. Takže těžko říct. Dokud nezačne první závod, je nemožné říct, jak si kdo stojí. Doufáme, že budeme konkurenceschopní, a myslím, že jsou oba naši jezdci v dobré formě. Ale nikdy nemůžete podceňovat Ferrari, McLaren a Mercedes."

Další článek: Marussia představila MR01

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10