Horner kritizuje omezení komunikace, budou hrát týmy s FIA hru?

Od Británie začala FIA trestat jezdce z porušení omezení rádiové komunikace. První obětí se stal Rosberg.
Horner kritizuje omezení komunikace, budou hrát týmy s FIA hru?

Dnes už víme, že Rosberg dostal penalizaci 10 sekund. Podle Christiana Hornera je pravidlo nesmyslné. Týmům nevadí omezení rádiové komunikace ale spíše to, že nemohou jezdci poradit v případě technického problému nebo ho varovat před blížícím se problémem.

Horner ještě před tím, než stewardi rozhodli, řekl, že bude zajímavé sledovat, jaký trest padne. Pokud by byl malý, mohla by se z celé věci stát fraška.

„Je zde mnoho zpráv, kde byste zvažovali, zda to stojí za pět sekund nebo napomenutí,“ řekl Horner. Týmy by tak mohly zvažovat, zda není výhodnější pravidlo porušit a dostat trest. Deset sekund je ale nakonec samozřejmě více než Hornerem zmíněných pět nebo napomenutí.

Symonds: Není to pravidlo ale Whitingův názor

Pravidlo se nelibí ani Symondsovi z Williamsu. „Nelíbí se mi to. Pro mě je to týmový sport, měli bychom pracovat společně. Technická směrnice není pravidlo, je to názor. Charlie napsal technickou směrnici a řekl: ‘tohle je to, co můžete říci, vše ostatní je nelegální.’“

„No… je to jeho interpretace velmi, velmi vágního pravidla o jezdci, co řídí auto sám a bez pomoci.“

„Existuje několik věcí, které jsme slyšeli v rádiu a zeptali se Charlieho, zda je s tím spokojený. Řekl, že ano. V každém závodě se na boxové zdi odehrává debata.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Titul získá Hamilton a kolize dodala větší popularitu než vítězství, míní Ecclestone

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10