Horner kritizuje omezení komunikace, budou hrát týmy s FIA hru?

Od Británie začala FIA trestat jezdce z porušení omezení rádiové komunikace. První obětí se stal Rosberg.
Horner kritizuje omezení komunikace, budou hrát týmy s FIA hru?

Dnes už víme, že Rosberg dostal penalizaci 10 sekund. Podle Christiana Hornera je pravidlo nesmyslné. Týmům nevadí omezení rádiové komunikace ale spíše to, že nemohou jezdci poradit v případě technického problému nebo ho varovat před blížícím se problémem.

Horner ještě před tím, než stewardi rozhodli, řekl, že bude zajímavé sledovat, jaký trest padne. Pokud by byl malý, mohla by se z celé věci stát fraška.

„Je zde mnoho zpráv, kde byste zvažovali, zda to stojí za pět sekund nebo napomenutí,“ řekl Horner. Týmy by tak mohly zvažovat, zda není výhodnější pravidlo porušit a dostat trest. Deset sekund je ale nakonec samozřejmě více než Hornerem zmíněných pět nebo napomenutí.

Symonds: Není to pravidlo ale Whitingův názor

Pravidlo se nelibí ani Symondsovi z Williamsu. „Nelíbí se mi to. Pro mě je to týmový sport, měli bychom pracovat společně. Technická směrnice není pravidlo, je to názor. Charlie napsal technickou směrnici a řekl: ‘tohle je to, co můžete říci, vše ostatní je nelegální.’“

„No… je to jeho interpretace velmi, velmi vágního pravidla o jezdci, co řídí auto sám a bez pomoci.“

„Existuje několik věcí, které jsme slyšeli v rádiu a zeptali se Charlieho, zda je s tím spokojený. Řekl, že ano. V každém závodě se na boxové zdi odehrává debata.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Titul získá Hamilton a kolize dodala větší popularitu než vítězství, míní Ecclestone

20:03 | Bottas už má smlouvu, Hamilton zatím ne. Brit uvedl, že není vhodná doba jednat o nové smlouvě, když spousta lidí přišla o práci.
19:57 | Max Verstappen není nadšený formátem víkendu v Imole. Dva dny místo tří mu nevadí, ale místo jednoho tréninku o 90 minutách by udělal dva po 60.
18:42 | Kvjatův defekt v Silverstonu způsobil mechanický problém, který vedl k přehřátí na vnitřní straně ráfku. Pneumatika v tomto místě pak netěsnila a došlo k selhání. V pneumatice problém nebyl.
15:35 | Karanténa Sergia Péreze skončila. Pro vstup do paddocku ale potřebuje negativní test na COVID-19. Rozhodnutí, kdo tento víkend pojede, padne večer nebo zítra ráno.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10