Horner: Komentáře Ferrari, že byl trest za překročení rozpočtového stropu mírný, jsou předčasné | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Horner: Komentáře Ferrari, že byl trest za překročení rozpočtového stropu mírný, jsou předčasné

Red Bullu se zatím daří vyrovnávat s trestem, který rakouský tým dostal za překročení rozpočtového stropu v sezoně 2021. Šéf Red Bullu Christian Horner však soudí, že je na hodnocení příliš brzy.

Red Bull se v roce 2021 provinil proti předpisům tím, že překročil stanovený rozpočtový limit v hodnotně 145 milionů dolarů.

Mezinárodní automobilová federace za to tým z Milton Keynes potrestala pokutou ve výši 7 milionů dolarů a především omezením vývoje v letošním roce. Red Bull tak bude mít v letošním roce o 10 procent méně času na vývoj pomocí aerodynamického tunelu a využívání CFD simulací, než měl původně mít.

Při pohledu na výsledky dosavadního průběhu letošní sezony je však zřejmé, že trest Red Bull zatím nijak zásadně nepostihl. Po třech závodech rakouský tým dominuje Poháru konstruktérů, zatímco jeho jezdci Max Verstappen a Serio Pérez drží první dvě příčky v hodnocení jezdců.

V kontextu toho proto šéf konkurenčního Ferrari Fréderic Vasseur prohlásil, že jsou výsledky jasným důkazem toho, že Red Bull trest nijak nepostihuje a že byl příliš mírný.

S těmito prohlášeními však šéf Red Bullu Christian Horner nesouhlasí.

„Každý má svůj názor,“ řekl Horner v rozhovoru pro televizi Sky Sports News.

„Tým odvedl přes zimu skvělou práci – navzdory omezenému času, který jsme měli na vývoj vozu. Vše se ale samozřejmě projeví až později v průběhu probíhající sezony a v příštím roce,“ uvedl 49letý Brit.

„Na základě tří závodů je hodnocení velmi předčasné. Ještě je před námi spousta závodů. Nic nepovažujeme za samozřejmé, soustředíme se sami na sebe a snažíme se odvádět co nejlepší práci v rámci možností, které máme,“ dodal Horner.

Doporučujeme

Články odjinud