Horner: Kdyby chtěl Hamilton k Red Bullu, nemohli bychom to ignorovat

Šéf týmu Red Bull Christian Horner je sice přesvědčený, že Hamilton setrvá u McLarenu, ale v případě zájmu by jezdce jeho kalibru apriori neodmítl.
Horner: Kdyby chtěl Hamilton k Red Bullu, nemohli bychom to ignorovat

Diskuze na téma možného budoucího spojení Hamiltona a Red Bullu otevřel nedávno sám Horner, když řekl, že Hamilton nebude tolerovat další nevydařenou sezónu McLarenu.

"Kdyby chtěl jezdit pro Red Bull, nemůžete ignorovat jezdce jeho kalibru," uvedl Horner pro BBC. "Ale podle toho, co vím, tak má několikaletou smlouvu s McLarenem, a já předpokládám, že u nich ještě chvíli zůstane."

Tento úmysl potvrdil sám Hamilton v Austrálii, když veřejně deklaroval, že šéfa McLarenu Martina Whitmarshe ujistil, že nechce nikam přestoupit a že svoji budoucnost vidí v jeho týmu. K tomu dodal, že ve formuli 1 víc věří tradici, kterou představuje McLaren či Ferrari, než výrobci nápojů, kterým je Red Bull.

Horner se navíc domnívá, že by Hamilton a Vettel netvořili dobrou jezdeckou dvojici, i když mistra světa z roku 2008 obdivuje. "Lewis je velmi talentovaný jezdec," pokračoval šéf Red Bullu. "U McLarenu je evidentně spokojený. My jsme spokojení s jezdeckou sestavou, kterou máme."

"U každého vztahu týmu s jezdcem musí být oboustranná touha. Díky tomu naše současná jezdecká dvojice funguje tak dobře. Sebastian je u Red Bullu od svých 12 let. Ale kdo ví? V budoucnu nemůžete nic vyloučit, ale aby se něco takového stalo, musel by tu být oboustranný zájem."

"Těžko si představit, že bychom měli pod jednou střechou jezdce Lewisova a Sebastianova kalibru. V takových případech to jiskří, jak jsme viděli s Fernandem Alonsem a Lewisem (u McLarenu v roce 2007). My jsme spokojení s našimi současnými jezdci. Uvidíme, jak se to vyvine."

Na otázku, jestli svým vyjádřením míní, že Webber není na úrovni Vettela, Horner odpověděl: "Vůbec ne. Každý je v jiné fázi své kariéry a vzájemně se doplňují. Je mezi nimi rozdíl 11 let a takové životní zkušenosti jsou velmi cenné. Lewis a Sebastian jsou dva jezdci téměř stejného věku."

Další článek: Pirelli očekává v Malajsii tři až čtyři zastávky v boxech

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton