Horner je rád, že nebyl Verstappen v Rakousku penalizován

Šéf Red Bullu Christian Horner věří, že nepenalizovat tvrdý útok jeho pilota Maxe Verstappena na Charlese Leclerca v souboji o vítězství ve Velké ceně Rakouska vozů formule 1 se ukázalo být klíčovým rozhodnutím sportovních komisařů FIA.
Horner je rád, že nebyl Verstappen v Rakousku penalizován

Sportovní komisaři po závodě na Red Bull Ringu dlouho vyšetřovali incident mezi Verstappenem a Leclercem, ke kterému došlo v souboji o první místo. Verstappen odešel bez trestu a zůstalo mu jeho vítězství. Horner podle rozhodnutí komisařů usuzuje, že jsou naklonění tvrdšímu závodění, což si žádají zástupci týmů F1 i fanoušci.

„Samozřejmě, nikdy nevíte, jakou cestou se komisaři vydají, pro mě to ale bylo jasné. Vzdálilo by se to od principů závodění. Při takovém manévru byly dveře otevřené. Max byl na vrcholu zatáčky lehce vpředu a z pohledu onboard kamery bylo na něm, jak projet zatáčku. Podle mě o tom neměly být žádné pochybnosti, komisaři se na to ale samozřejmě museli dobře podívat,“ říká Horner.

Leclerc nemá s rozhodnutím stewardů v GP Rakouska problém. Chce ale konzistenci

Leclerc nemá s rozhodnutím stewardů v GP Rakouska problém. Chce ale konzistenci

Verstappen s Leclercem si vzájemný souboj zopakovali i v dalším závodě na britském Silverstonu. Sportovní komisaři tentokrát jejich incident ani nevyšetřovali a FIA následně jednala s týmy a jezdci, aby se pokusila stanovit jasnější pravidla pro závodění.

„Myslím, že největším poraženým by byli fanoušci. Byl to skvělý závod, bylo to vzrušující a myslím, že bylo správné se do toho nemíchat a nezasahovat. Bylo to přesně to, co si fanoušci F1 přejí vidět,“ věří šéf Red Bullu.

„Kdyby to bylo naopak, kdyby nás Leclerc předjel, byl bych naštvaný a cítil bych se stejně. S Michaelem Masim (ředitelem závodu) jsme si prohlédli spoustu incidentů a 90 procent z nich bylo závodními incidenty, takže ať závodí.“

Podkopali důvěryhodnost F1. Italský tisk spílá sportovním komisařům

Podkopali důvěryhodnost F1. Italský tisk spílá sportovním komisařům

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Renault, Mercedes a Honda chtějí zmrazit vývoj pohonných jednotek

21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00