Horner: F1 si nesmí dovolit pravidla pro rok 2017 zkazit

Závěrečná jednání o jejich podobě proběhnou v úterý.
Horner: F1 si nesmí dovolit pravidla pro rok 2017 zkazit

Formule 1 si nemůže dovolit zpackat nová technická pravidla, která mají vstoupit v platnost pro sezónu 2017. Takový je názor šéfa týmu Red Bull Christiana Hornera.

Pravidla musí být stanovena do 1. března, pozdější změny už totiž budou vyžadovat jednoznačný souhlas všech zúčastněných, nikoliv jen většiny. Poslední jednání jsou přitom naplánována na úterý 23. února.

Horner se shodl s názorem Sebastiana Vettela, který nedávno řekl, že formule 1 by daleko více měla být o jezdcích.

„Myslím, že Sebastian má pravdu, když říká, že jezdci mají být těmi hvězdami,“ řekl Horner. „Pro rok 2017 máme šanci a je důležité, abychom rozhodli správně.

Vettelovi se nelíbí současná pravidla

Vettelovi se nelíbí současná pravidla

Změny na šasi pro rok 2017 musí dát důraz na jezdce a auta musí být velká, záludná a výkonná a musí dát závodníkům skutečně zabrat, aby byl mezi závodníky větší rozdíl.

Domnívám se, že pro diváky a fanoušky F1 z toho pak vzejde lepší podívaná. Je velice důležité, když máme tuhle zlatou příležitost, abychom tuhle příležitost v nadcházejících týdnech nepropásli.“

Horner přiznal, že tradičním problémem je dospět ke shodě mezi všemi týmy.

„Byly vůbec týmy někdy v něčem zajedno? U pravidel o motorech jsme viděli kompromis, který skončil formátem motoru, který máme teď. Původně byl navrhován čtyřválcový motor, přičemž v boxech se mělo jezdit jen na elektrický pohon.

Myslím, že je velice důležité, aby vedení sportu a držitel komerčních práv přišli s velice jasným příkazem a určili směr, jakým by se sportovní a technická pravidla měla pro rok 2017 ubírat.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Verstappen: Z prvních závodů musíme vytěžit maximum