Horner doufá, že se na Red Bull znovu usměje štěstí

Také na Silverstonu se očekává dominance Mercedesu, výhra Red Bullu v Kanadě však v Hornerovi budí naději.
Horner doufá, že se na Red Bull znovu usměje štěstí

Šéf týmu Red Bull Racing Christian Horner si je dobře vědom, že vybojovat vítězství v domácí Velké ceně Velké Británie bude vzhledem k přetrvávající formě Mercedesu velmi náročné, doufá však, že by se na jeho stáj stejně jako v Kanadě mohlo usmát štěstí.

„Pokud vše zůstane při starém, má samozřejmě Mercedes v tuto chvíli obrovský náskok, bude těžké ho porazit,“ řekl Horner. „Jak jsme však nedávno viděli v Montréalu, stát se může cokoliv a my se budeme hodně snažit.

Také Renault pracuje tvrdě na své části, snad jim (Mercedesu) budeme schopni trochu zatopit.“

 

Vettel: „I já mám na Silverstone dobré vzpomínky, hlavně asi na své vítězství v roce 2009.“

 

Jelikož většina současných týmů formule 1 sídlí ve Velké Británii, nabízí Silverstone jedinečnou možnost také zaměstnancům z továrny přijít se na počínání svých reprezentantů podívat naživo.

„Naše továrna se nachází jenom asi 20 minut od okruhu, takže je skvělé, že se jich (zaměstnanců) přijde tolik podívat na závod, aby viděli auta, na kterých tak neúnavně celý rok pracují, je to jedna jejich šance vidět je naživo v akci.“

Vítěz z Kanady Daniel Ricciardo k nadcházejícímu závodu doplnil: „Silverstone je skvělý. Je rychlý, plynulý a vy z auta můžete vymačkat opravdu všechno, co v něm je. Nikde nepocítíte tak silně, jak moc dobrý vůz formule 1 je, jako na Silverstonu, hlavně skrz ten ultrarychlé komplex Maggots-Becketts-Chapel.“

Diskuze (11) Další článek: Marc Gené: Alonso je nejlepší a u Ferrari je šťastný
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00