Horner chválí Verstappena. Půjde mladík do Red Bullu?

Christian Horner chválí Maxe Verstappena, ale zatím neuvedl termín, kdy a zda vůbec by měl přijít do Red Bullu.
Horner chválí Verstappena. Půjde mladík do Red Bullu?

„Ricciardo má dlouhodobou smlouvu stejně jako Dany Kvjat, který má z našeho pohledu možnosti, jež chceme v průběhu času využívat,“ řekl Horner.

„Ukazuje se, že investice do mládeže funguje,“ pokračuje šéf Red Bullu pro Guardian. „Ukázalo se to u Sebastiana, Daniela Ricciarda, Daniila Kvjata i u těchto dvou mladíků (Sainz, Verstappen).“  

Verstappen v sedmnácti letech vtrhl do F1 a zatím ukazuje dobré výsledky i agresivní jízdní styl. „Max odvádí skvělou práci a určitě nám v příští nebo v přespříští sezóně způsobí bolesti hlavy. Je to fantastické mít ve své skupině natolik kvalitního jezdce, ale je to i problém.“

Red Bull zatím jezdeckou sestavu pro příští rok tak úplně nepotvrdil. Pokud bude Red Bull příští rok vůbec v F1, zůstanou ale zřejmě i Kvjat a Ricciardo. A další sezónu?

„Změna jezdecké sestavy je v každém týmu důležitá věc. Jezdci jsou důležitou částí, a pokud je chcete vyměnit, tak obvykle k lepšímu,“ dodává Horner.

Foto: Getty Images / Peter Fox

Další článek: Montoya hostem Porsche, přiblíží se zisku Triple Crownu?

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen