Horner chválí šikovného Verstappena

Max Verstappen na rozdíl od Ricciarda a Hamiltona dokázal zvládnout své pneumatiky a dojet do cíle bez druhé zastávky, což bylo klíčové pro zisk vítězství.
Horner chválí šikovného Verstappena

Max Verstappen i Daniel Ricciardo zajeli po 15 kolech do boxů. Stejně jako jezdci Ferrari a další využili vyhlášení virtuálního safety caru. Riciardo ale musel ve 38. kole do boxů znovu. Verstappen vydržel až do cíle. 

„Drolení nebylo pro závod předpovídáno, ale bylo dnes horko a pneumatiky dostávají v posledních dvou pravých zatáčkách zabrat,“ řekl Horner pro Sky Sport. „To je oblast, ve které byl dnes Max opravdu šikovný.“

Klepněte pro větší obrázek

Podle Hornera Verstappen v posledních dvou zatáčkách trochu povolil a dohnal to pak v dalších částech okruhu.

„Neuvěřitelné. Udržel levou zadní pneumatiku chladnější než pravou zadní a levá je ta, která je nejvíce zatěžována. Neustále si žádal informace o řízení pneumatik a to je důvod, proč neměl puchýře. Byla to od něj velmi, velmi vyzrálá jízda.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Sauber poprvé po třech letech bodoval s oběma vozy

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.