Horner chválí Péreze, který se po startu z boxů dostal na páté místo

Sergio Pérez v kvalifikaci nepostoupil do třetí části. V zahřívacím kole mu zhasl vůz, ale dokázal se sám rozjet. Nakonec dovezl svůj red bull na pátém místě.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Horner chválí Péreze, který se po startu z boxů dostal na páté místo | Foto: Getty Images / Mark Thompson

„Myslím, že jeho jízda byla velmi vyspělá,“ řekl Christian Horner, kterého cituje RaceFans. „Ukázal své zkušenosti.“

„V zahřívacím kole měl problém, ale zachoval si velmi chladnou hlavu. Ztratili jsme veškerou komunikaci s autem a on převzal kontrolu nad situací. Restartoval auto a rozjel ho.“

Návrat Péreze na špičku po startu z boxů hodnotí Horner velmi pozitivně. „Bylo pro něj užitečné, že měl další čas za volantem, díky čemuž si na něj mohl více zvyknout. Myslím, že jeho předjíždění, jeho rychlost byly velmi silné. To je pro něj povzbudivé.“

Pérez ale i další jezdci, kteří přešli k jinému týmu, zatím neměli moc času, aby si na auto a nové prostředí zvykli. Testy letos trvaly jen 3 dny.

„Pozitivní nebo negativní, jak se to vezme, je, že jsem ztrácel čas jen ve dvou zatáčkách,“ řekl Pérez o srovnání s Verstappenem. Podle Mexičana nebylo snadné se zlepšit, protože se na okruhu často měnil směr větru. 

„Existují určité specifické problémy spojené se způsobem, jakým řídím auto," vysvětlil. „Musím přizpůsobit svou jízdu autu. Musím se ujistit, že řídím tak, jak auto vyžaduje. Odtud se mohu odrazit. Chvíli mi to potrvá, protože je to velmi odlišné od toho, na co jsem zvyklý.“

Váš názor Další článek: Souboje, nehody, zákulisí. Velká cena Bahrajnu 2021 objektivem Jiřího Křenka
17:51 | Nejen týmy a jezdci. Na Franka Williamse bude vzpomínat i F1. V neděli v 17:20 minutou ticha, v 18:00 se pak po okruhu projede vůz FW07. Start závodu je v 18:30.
12:59 | Logan Sargean v tréninku F2 jako první pokřtil zdi v Džiddě. Jezdec ok, červené vlajky.
2. prosince | V Saúdské Arábii bude v roli safety caru a medical caru opět Aston Martin. Tentokrát však nebude mít britskou závodní zelenou ale světlejší odstín inspirovaný vlajkou Saúdské Arábie.
2. prosince | Šéf Williamsu Jost Capito měl pozitivní test na covid-19 a víkendu v Saúdské Arábii se tak nezúčastní.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30