Horner by Massu z Ferrari propustil

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner by Felipemu Massovi nedal další šanci a být ve vedení Ferrari, brazilského pilota by vyměnil.
Horner by Massu z Ferrari propustil

Massa měl velmi nevydařený vstup do sezóny, v prvních osmi závodech získal jen 11 bodů. To se pochopitelně nelíbilo Ferrari, a tak Brazilec dostal omezený čas na zlepšení, který nakonec dokázal využít. Horner by takovou trpělivost neměl.

"Ne, nemyslím si to (nechal bych si ho)," řekl v oficiální knize o sezóně 2012. "Bohužel je to tvrdý byznys založený na výsledcích. Musíte se podívat, co dokáže jezdec v druhém autě, u kterého musíme předpokládat, že má stejné vybavení."

"Oni se evidentně poohlíželi po jiných jezdcích, určitě se dívali na jednoho z těch našich! Takže určitě jim jeho (Massova) forma dělala starost, ale jejich možnosti se staly omezené." "Pak Felipe v poslední třetině roku nabral formu. Oni uvažovali, a zprávy z Maranella to potvrzovaly, a když dohrála muzika, uvědomili si, že ta možnost (nechat si Massu) pro ně byla nejlepší."

Jezdecké složení Ferrari tak v roce 2013 zůstane stejné. Massa je za to samozřejmě vděčný. "Byl to pro mě velmi těžký rok, hlavně na začátku, když jsme nedokázali najít způsob, jak jít s naším vozem vpřed," připustil. "Druhá část byla velmi odlišná, byl jsem konkurenceschopnější a podařilo se mi vrátit do dřívější formy."

"Teď jsem motivovanější než kdy dřív, druhá část sezóny byla jako trénink pro příští rok."

Další článek: Vedle Glocka bude u Marussie závodit Chilton, potvrdil Fomenko