Hong Kong si pohrává s myšlenkou hostování závodu formule 1

Jeho představitelé neberou nedávné představení show Red Bullu na lehkou váhu a s královnou motorsportu hodlají koketovat i v budoucnu.
Hong Kong si pohrává s myšlenkou hostování závodu formule 1

"Tato akce je jen první krok v získávání podpory ze strany veřejnosti. Touto show chceme zvýšit všeobecné povědomí o formuli 1 a doufáme, že jednoho dne to povede ke konání závodu v Hong Kongu," řekl Wesley Wan, ředitel tamní automobilové asociace a dodal:

"Sním o tom, že se Hong Kong přidá k Singapuru, Malajsii a Číně a bude hostit svou vlastní velkou cenu. A co se týče městských okruhů, když se může jezdit v Monaku nebo Singapuru, proč by se to nedalo uskutečnit i zde?"

Město Hong Kong mělo přivítat formuli 1 už v devadesátých letech, ještě v dobách, kdy spadalo pod Velkou Británii. Tehdy ale jednání nedošla do úspěšného konce.

 

Další článek: Nejstarší žijící jezdec formule 1 se dožívá sta let

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.